A minap szükségem volt egy átmérőre úgy, hogy nem vághatok bele. És a kerületből kellett ki számítani, és teljesen el felejtettem. A kérdés:Miért felejt az ember el dolgokat?
Aztán végül sikerült egy oldalon rá akadnom a kerület kiszámításának módjára,és vissza jött a kép,hogy egy háromszögbe kell behelyettesíteni,így D=K/pi.
De ami a lényeg,hogy miért felejt az ember?
Mert nem gyakorlod.
Ahogy a helyesírást sem. Ha gyakorolnál, akkor nem felejtenéd el, hogy ha az igekötő az ige előtt áll, egybe kell írni (kiszámítani, elfelejtettem, ráakadnom, visszajött). Szóval a lényeg a gyakorláson van. Minél többször ismételsz valamit, annál nagyobb az esélye, hogy nem felejted el.
Ez elsősorban az idegsejtek brutális energiafelhasználásnak köszönhető, hiszen az agy az oxigén 20% és energia 25%-át élből benyeli, ráadásul 24/7-ben (szünet nélkül folyamatosan), annyira, hogy egy erősen gondolkodó ember agya alig 1%-al fogyaszt többet, mint mondjuk egy kómásé. Namost az idegsejtek az egymás közötti kapcsolatiak révén dolgoznak, ésbár az emlékek tárolása még nem teljesen tisztázott, nyilván ott is a kapcsolatok döntenek, viszont fölöslegesen fenttartani kapcsolatokat ekkora igény mellett megengedhetetlen, ezért a kevésbé használt kapcsolatokat megszünteti az agy, ezzel együtt nyilván az emlék törlődik. A dolog persze jóval bonyrultabb gyakorlatban, mert az agy minőségileg is osztályoz, vannak olyan dolgok, amiket élből kidob, másokat majd a rövidtávú memóriából ürít, megint mások egy életre beleégnek az emberbe, noha abszolút fölösleges információ. Tehát bonyorult játék ez, ha érdekel értelmszerűen könyvtár, google, ez itt nem lehet csak úgy kifejteni.
Amúgy amit ez előző írt annak kb minden állítása baromság, ami azért teljesítmény...
Noss igen,a helyesírással mindig is hadi lábon álltam...
De nem nagyon akadályoz semmiben.
Érdekes dolog ez,akár hogy is,engem érdekel a téma.Főleg azért,mert borzalmas memoriám van.Sokszor nevekre sem emlékszem...
Ezért kell gyakorolni. Memória fejlesztésére, az agysejtek munkára fogására pl. nagyon jó gyakorlás a rendszeres keresztrejtvény fejtés. Feltéve, ha azoknak a meghatározásoknak, amiket nem ismersz, utána jársz.
A jó helyesírás hiánya pedig okozhat nehézséget az életben, pl. egy hibákkal megszórt önéletrajz állásinterjún kifejezetten hátrányos. De sok olvasással magától is javul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!