A póker az szerencsejáték vagy matematikával elérhető, hogy gyakrabban nyerjek mint veszítsek?
Azért tettem fel ezt a kérdést ide mert mostanában igen elterjedt a holdem póker és gondoltam felteszem ide kérdésnek,hogy megkaphassam rá a választ okosabb emberektől arra,hogy a sok okoskodó póker játékos miért mondja azt,hogy a póker játék kimenetelében nem függ a szerencse olyan szinten,hogy a pókert szerencsejátéknak könyveljük el.
Most kinek van igaza?
Akik azt mondják szerencsejáték vagy sem.
És ha nem szerencsejáték és mégis lehet taktikázni benne akkor,azt pedig,hogyan?Talán van erre egy képlet?
Kösz a válaszokat.
Egy hónap múlva tagja leszek a pokerstarsnak.
Csak úgy heccből kipróbálom igazi pénzre.
"kérdéshez.. visszatérve a kérdéshez... az én véleményem ( több éve pókerezem) a szerencsefaktor az egész játék kb. 10%-át teszi ki... a többi 90% rajtad múlik.. és hogyha emiatt a 10% miatt mondják szerencsejátéknak"
Nem, ezeket DEFINÍCIÓ szerint hívják szerencsejátéknak, függetlenül attól, hogy számos más játékban és eseményen játszik a szerencsefaktor/véletlenfaktor fontos szerepet.
Itt a játékmenetben véletlenszerűen kevert kártyákat osztanak ki a személyek és a játéktér között, amelyekkel aztán saját stratégiával kell dontést hozni. Akkor is szerencsejáték, ha a stratégia sokmindenben döntő szerepű (csakúgy, mint a kanaszta vagy a bridzs).
"Röviden: A blöff nem arról szól, hogy átverd a másikat, ha rossz lapod van, hanem arról, hogy elhitesd a másikkal, hogy blöffölsz, mikor valóban jó lapod van."
Így van, én se mondtam az ellenkezőjét. ;)
> Így van, én se mondtam az ellenkezőjét.
Én sem mondtam, hogy az ellenkezőjét mondtad volna. :-)
(De ne folytassuk ennek a mondatnak a tovább ragozását, mert bele fogunk gabalyodni. Lásd: Én nem mondtam azt, hogy nem hazudnak azok, akik nem tagadják, hogy nem állítottad az ellenkezőjét. De azt sem mondtam, hogy igen. Pedig nem. :-) )
A póker szerencsejáték. Ez a definíciója, mert a leosztások véletlenszerűek. Ezt nem jogászok döntik el, legfeljebb van hozzá hatalmuk, hogy másokat bizonyos szabályok elfogadására kényszerítsenek (még többeket a hozzá nem értésük alapján megvezessenek).
Az összes sorsolásos sportban van véletlen elem. Legfeljebb olyan technikákat alkalmaznak, hogy ezek hatása csökkenjen (pl. erősorrend szerint teszik a csapatokat a kalapokba). Csökkenthető, de ki csak akkor szűrhető, ha nem sorsolunk.
Ennyit a definíciókról. Ami viszont a pókert illeti, akár van véletlenszerű eleme, akár nincs, van egy mély szabályrendszere (nem feltétlenül a formális szabályokra gondolok). Ennek ismerete, a szabályok kombinatív alkalmazási képessége, a tapasztalat az, ami mindig azonos arcokat visz a világversenyeken az elejére.
Az ember viselkedése, környezetének hatásaira való reakciója egy rendkívül bonyolult és egyéni dolog, de megismerhető. Még gondolatai is megnyilvánulnak viselkedésében, ezt fizikai kísérletekkel bizonyítják, és ez is megismerhető. Ezért a póker (is) elsősorban pszichológiai játék. Az úgynevezett fegyelmezett ember képes ezeket a reakciókat bizonyos fokig ellenőrizni, szabályozni, beleértve a hamis viselkedéseket (megtévesztés, blöff) is. A másik ember ismeretei döntik el, mindezekből milyen következtetéseket von le. Ha valakinek egy royal flös, vagy kettes pár van a kezében, az elég nagy érzelmi különbséget jelent. Nagy kérdés, ez mennyire olvasható le róla, és ki mennyire képes olvasni. Az eredmény ezen fog múlni. Ahogy fentebb írták, a viselkedés kiszámíthatóságának zavarása a legfontosabb stratégia, más kérdés azonban, milyen minőségben sikerül a kivitelezése. Körülbelül ilyen alapon lehet nyerni két párral egy full ellenében.
Nekem az bőven elég, h benne volt a tv-ben(nem néztem), meg h már nem egy versenyt megnyert és ő mondta, h lepasszolta, mert ő az a fajta, aki szarik a helyezésre, neki a pénz a lényeg.
Én most nem azt mondom, h mindig ez van, csak mondta, h elő szoktak ilyenek fordulni.
Köszönöm,hogy a kérdésemre ilyen sok válasz érkezett.
De egyébként játékzsetonos holdem pókerben kipróbáltam pár dolgot és hát sajnos akkor is meg lehet szívni ha jó lapunk van.
Volt már párszor olyan élményem hogy kézbe osztott AA mentem all int és mégis elveszítettem.
Olyanok is voltak,hogy két párom volt(9,j) az ellenfelemnek pedig nem volt még csak párja sem ha jól emlékszem 2,3 al ment all int(Ez nagyon rögzült bennem) és én megadtam majd végül én veszítettem el a zsetonjaimat azért mert neki a flop után következő két leosztásra kijött két darab kettes és drillje lett.
Szerintetek valahonnan kiszámolhatta és ezért tudta,hogy ki fog jönni a kettes.
Szerintetek volt valami ésszerű a döntésében vagy csak nem érdekelte őt nagyon,hogy mi lesz és gondolta viccből,élvezetből,izgalom miatt all int megy?
> csak párja sem ha jól emlékszem 2,3 al ment all int
Tét nélküli játéknál sokan mennek bármire all in. Mi történik, ha elveszít mindent? Max. játszik máshol. Ha meg bejön, akkor nagyon be tud jönni. Ezért mondom, hogy egészen más, ha a játéknak pénzbeli tétje van. Ez nem kiszámolás, hanem hülyeség.
> nem ezt lehet kiszámolni
Persze, hogy ki lehet számolni, csak az jön ki, hogy normális esetben egy egyszínű 2,3-at preflop el kell dobnod. Max. akkor nem, ha te vagy a nagy vak, vagy éppen blöffölni készülsz. Jó, adott esetben nem tudjuk a leírásból, hogy mi volt a pontos játékmenet, a 2,3-as barátunk mi volt (vak, stb…), mi volt a flopban, hányan voltak játékban, stb… De flop után is 2,3-ra nincs még semmid, akkor nem mondasz all int, mert akkor tényleg szerencsejátékról van szó. Ha esetleg van négy szín flop után, meg esélyes esetleg egy sor is, akkor esetleg érdemes lehet játékban maradni megfelelő körülmények között, de all inhez még ez is kevés, hacsak nem nagyon kis pénzed van és nem akarod gyorsan lezárni a játékot.
Online környezetben, tét nélküli játék esetén jellemző egyébként, hogy mindig van olyan játékos, aki minden második körben all int mond bármire. Persze bosszantó, amikor van egy erős lapod, és bejön neki, veszítesz, de általában ők nem sokáig maradnak játékban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!