Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha valakinek van valami...

Ha valakinek van valami találmánya, azt hova lehetne benyújtani pályázatként?

Figyelt kérdés
És fontos, hogy ha benyújtom, ne lopják el az ötletemet, hanem legyen számon tartva, hogy azt én találtam fel. Van itt vki, aki járatos ebben? Milyen procedúrával jár az ilyesmi?

2013. márc. 26. 07:40
 1/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szabadalmi hivatal.

A lehetőségek határáig pontos tervrajz, működési leírás kell, a működő modell sem árt hozzá, meg némi pénzmag. Hogy mennyi pontosan most a szabadalmaztatási költség, azt nem tudom, de nézd meg itt:

[link]


Ha van valami ötletes találmányod és alaptőke kell a létrehozásához, itt egy oldal, ahol meghirdetve "részvényeseket" gyűjthetsz a finanszírozásra (angol tudás nem árt):

[link]

2013. márc. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Wadmalac, a kickstarter csak amerikaiak számára használható, amennyire én tudom :)


Amúgy igen, szabadalmaztathatod, ha akarod, x ideig, (maximum 10 év) és sok-sok pénzért.


De az nem jelenti azt, hogy bárki érdeklődni is fog érte. Ha megoldható, elsőnek hozz létre egy használható prototípust, és keress befektetőt, aki lát benne fantáziát (már ha nincs pénzed gyártani és eladni).


Addig fölösleges levédetni igazából, hiszen csak viszi a pénzt. Méghozzá sokat.

2013. márc. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szóval tőke kell hozzá. És nincs az, hogy ha jó a találmány, akkor sok pénzt kapok érte?
2013. márc. 26. 09:04
 4/10 Wadmalac ***** válasza:

Sir Butcher:

Közvetlenül USA és brit állampolgároknak elérhető, ügyes közvetítő bevonással megoldható máshonnan is, de nem árt előtte levédetni nemzetközi szabadalommal, ha USA/UK állampolgár vagy, valóban sokkal egyszerűbb, mert akkor ott helyből védett lesz.


Most még bonyolult, de előbb-utóbb bővülnek nemzetközileg:

[link]

2013. márc. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha sikerült a procedúra, kérlekszépen írd meg, hogy mit sikerült feltalálni!=) Kíváncsiak vagyunk!:)
2013. márc. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

#3:

Ha nem hagyod magad csőbe húzni, akkor igen.

Ha már megvan a szabadalom, ne kótyavetyéld el. :)

2013. márc. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, hát ha lesz is ebből vmi, még minimum évek múlva, ugyanis nem olyan szakon tanulok h lenne hozzá alapképzettségem, egyszerűen csak egy ötlet merült fel bennem, amit megvalósíthatónak tartok.
2013. márc. 26. 13:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Az igen kevés.
2013. márc. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

#8:

Minden ötlet kicsiben indul. :)

2013. márc. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kis bob válasza:

amúgy engem is érdekelne a procedúra, mert nekem több találmányom is lenne, az egyik, egy teljesen kidolgozott müködö -és szerintem abszolút piacképes- prototipus és kiprobáltattam ismeröseimmel, hogy milyen hamar értik meg a használatát és ez a felmérés is sikeres volt.

a probléma az, hogy én is elmentem a szabadalmi hivatalba és elmagyarázták, hogy ez nem szabadalom, hanem termék minta, 50e, ha jól emlékszem... de minek védessem le, ha ez viszonylag sok pénzbe kerül és elsö körben nem megyek vele semmire.

engem az érdekelne, hogy nincs e egy állami támogatás, hogy egy irodával koopercióban segitenének terméket piacra jutattni vagy tökével vagy egy ilyen ügynökség összehozna egy gyártóval.


amúgy nem értem, hogy miért nem csinál az állam egy valami innovációs központot, ami a feltalálót helyzetbe hozná. ez a magyar ipart is serkenthetné, a kkv szektor javát szolgálná, a feltalálónak is kedvezne és végül az államot és a munkahelyeket is segítené...

mert álltalában a feltaláló nem jó üzletember és nem is tehetös, mint pl tessla -félreértés ne essék nem akarom tesslával összehasonlítani magamat, de mégis korszakalkotó technikát képes alkotni, ami az egész társadalom érdekét szolgálja...

2014. máj. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!