Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Gázkürtnek mennyire árt a...

Gázkürtnek mennyire árt a rázkódás?

Figyelt kérdés
Úgy tudom már létezik olyan kézi gázkürt is ami nem-éghető gázzal üzemel, ennél okozhat valami problémát a hosszan tartó, folyamatos rázkódás?

2013. márc. 2. 13:04
 1/10 Marci024 ***** válasza:
Valószínűleg Co2, gáz van ezekben a palackokban. Egyáltalán nem árthat neki a rázkódás. De van olyan kürt is tudomásom szerint, amit Te magad pumpálsz fel.
2013. márc. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos válasz volt!
2013. márc. 2. 18:05
 3/10 anonim válasza:

szia

nem tudom, hogy még érdekel e ,de nekem a bringámon van ilyen palackról működő kürt és hát a cangát nem kímélem úgyhogy rázkódik rendesen ,de eddig nem robbantam fel úgyhogy nem árt neki :D

2013. máj. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szia, még érdekel, bár kicsit alább hagyott a lelkesedés de nagyon jól jön amit írtál! Lehet tudni, milyen gáz van a palackban?
2013. máj. 17. 13:28
 5/10 anonim válasza:

sűrített levegős palack van hozzá

am te is bringára szeretnéd rakni ? :D

2013. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, de az én "projektem" kicsit összetettebb és egyenlőre úgy néz ki, hogy nem is a sűrített levegő a bökkenő a történetben - a szeleppel van gondom, ami nyitja/zárja a tartályt.
2013. máj. 17. 15:24
 7/10 anonim válasza:

[link]


ilyen kürtöt akarsz te is nem ? mert akkor nincs probléma meg lehet oldani és nem is olyan bonyolult

nekem 1 palackról 2 kürt működik :D ha gondolod lefotózom, ha nem akkor te mire gondoltál ? mert érdekelne a dolog mi a te ördögi terved az őrületes bringagéppel :D:D

2013. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szia, az enyémben az lenne a csavar, hogy a biciklikormányban lenne tárolva a sűrített levegő - vastag falú, fém - tökéletes nagy nyomású levegő tárolására és az egyik végén könnyen lehet utántölteni kompresszorral vagy akár biciklipumpával is. A kürt része pedig szintén a kormányba lenne beszerelve. Az nem lenne egy nagy varázslat, lényegében ugyanez, csak sokkal kissebb méretben, már ígéretet is kaptam rá, hogy le CNC-zik nekem, meg mindenki nagyon segítőkészen állt a dologhoz, de itt megakadtam, mert jön a probléma, hogy nem fúrhatod át a kormányt, mert elgyengíti az anyagot, elektromos módszerekkel meg nem akarom bonyolítani a rendszert és ahogy néztem nem is bírnám. Így nem nagyon van ötletem, hogy mi módon kéne nyitni/zárni a tartály részt. (Nem tudom érthető-e nagyjából az ördögi terv :D )
2013. máj. 17. 17:44
 9/10 anonim válasza:

én a kürt és a tartály csövébe beiktatnék egy ilyet [link] és ha megnyomod akkor átmegy rajta a levegő és bele a kürtbe ha nem nyomod akkor nem megy át rajta semmi levegő

legalábbis ez a legegyszerűbb megoldás ami eszembe jutott most hirtelen


nekem nem olyan profi ,de ha nem használom akkor is megnézik + kérdezik ,hogy miről megy meg hogy van ez :D


[link]


[link]

2013. máj. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is valami ilyesmiben gondolkoztam, ha nyáron lesz időm (és pénzem :D ) a dologra, feltétlen tovább foglalkozok vele, csak most így vizsgaidőszakban nem nagyon van rá idő. Az a kétkürtös rendszer elég komoly lett, gratulálok hozzá :D
2013. máj. 17. 18:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!