Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit gondoltok, most hogy a...

Mit gondoltok, most hogy a Kepler felfedezett egy rakás új bolygót, ez a tény önmagában elég ahhoz, hogy az úrkutatás még jobban fellendüljön? Esetleg a századvégre elérhetünk addig, hogy szondát indítsunk a szomszédos csillagok felé?

Figyelt kérdés
2013. márc. 1. 09:41
 1/5 2xSü ***** válasza:
100%

Tartok tőle, hogy nem ennyire egyszerű a kérdés. A hidegháború idején sem közvetlenül volt cél az űrkutatás. Inkább eszköz volt, amiben lehetett versengeni, de inkább politikai, gazdasági, stratégiai okok álltak az űrkutatás hátterében, mintsem a tudásvágy vagy az űrkutatás hasznossága.


Jelenleg nincs ok, ami miatt ezen a téren verseny lenne. A gazdasági válság is érezteti a hatását. Persze szerencsére nem kizárólag arról szól még minden, hogy mennyire térül meg, így jelenleg is vannak olyan források, amelyekből lehet finanszírozni ilyen kutatásokat. Szondát már indítottunk a naprendszeren kívülre, ilyen téren nem hiszem, hogy komolyabb előrelépésre lehet számítani. Inkább a szomszédos bolygók lettek célként kitűzve. Gyanítom, hogy előbb fogunk embert küldeni a Marsra, mintsem olyan szondát megalkotni, ami más csillagokat hatékonyan venne célba.

2013. márc. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már csak abból a szempontból sem, hogy a legközelebbi csillag eléréséhez is évtízezredekre lenne szükség a jelenlegi technológiánkkal. A Voyager űrszondákat a hetvenes évek vége felé indították útjukra, és a gyorsabbik is csak mostanában kezdi elérni Naprendszerünk határát, pedig már lassan 40 éve hogy elindult. Ha most indítanánk új szondát, akkor valószínűleg nagyobb sebességet tudnánk elérni mint amire a 70-es években volt lehetőségünk. De valószínűleg újabb 50 év múlva még gyorsabb szondát, és azt követően megint csak még gyorsabb szondát tudnánk indítani. Ez viszont feleslegessé teszi egy mai szonda elindítását, hiszen jó eséllyel simán megelőzi a mai a Voyagert, és a jövőbeni is a mait, még jóval félút előtt. Tehát egyelőre várunk egy olyan technológia kifejlesztésére, amelyet jópár ezer évig nem fogunk tudni überelni. Ez már önmagában is paradoxonnak tűnik, ezért is nem foglalkoznak anyagi eszköz más csillagrendszerbe történő juttatásával egyelőre.
2013. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szomszédos csillagrendszerekbe utazás olyan ráfordítást igényelne, melyet a befektetők haláluk napjáig biztosan nem tudnak majd visszanyerni. Ez egy hatalmas akadálya a dolognak.
2013. márc. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem van egy határ, mondjuk kb 10 év ami alatt ha el lehetne érni a szomszédos csillagokat akkor már érdemes lenne elindítani a szondát. Ez talán 30-50 év múlva már megoldható lesz a jelenlegi technológiák továbbfejlesztésével is. Ellenben anyagilag tényleg kellene az emberiségnek egy szemléletváltás ami után mindenki jobban járna és több erőforrás maradna az olyan dolgokra amik mindenkit előrébb visznek.
2013. márc. 1. 11:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Jelenleg is hatalmas összegek vannak erre a célra fordítva. Ebben az esetben a célig tartó út viszi előbbre az emberiséget és nem maga a cél. Azzal, hogy embert küldtek a holdra, az emberiség sokkal nem lett gazdagabb, viszont amíg eljutottak odáig, hogy megvalósítsák, nagyon sok mindent felfedeztek, ami a hétköznapokba is beivódott. Számos olyan dolog van, amit az űrkutatás céljából fejlesztettek ki, utána a hadseregben használták, majd később hétköznapivá vált.
2013. márc. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!