Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Gombelemet lehet tölteni?

Gombelemet lehet tölteni?

Figyelt kérdés
pl usbről 4darab gombelemet lehetne tölteni?(4*1,5v). USB-s ledes lámpát akarok csinálni, de olyant hogyha kikapcsolom a gépet még világítson 1 ideig.Úgy gondoltam hogy a gombelemeket sorba kötném és 2 gombelemenként 1-1 ledes lámpát tennék ellenállással(180ohmos)(így lenne 3volt 1 3,5voltos égőnek).
2009. szept. 6. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
A hagyományos (szén-cink) szárazelemeket, legyen akár gombelem, ceruzaelem, laposelem, góliátelem (lényegében mindegy) nem lehet tölteni.
2009. szept. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem létezik tölthető gombelem! Túl kicsi hozzá!
2009. szept. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én egyszer megpróbáltam, s még ment az órám vele egy darabig :D Aztán mégegyszer megpróbáltam, és szétdurrant :D Szóval nem :D


22/F

2009. szept. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szárazelemet elméletileg nem lehet tölteni, de gyakorlatban valamennyire visszanyerheti töltöttségét pulzáló egyenárammal töltve.
2009. szept. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Faterom régen csinált ilyet: 4,5V laposelemre rányomta a gombelemet pár másodpercig. Utána működött egy darabig. Nagyon felforrósodott, és mondta is hogy ezzel nagyon vigyázni kell mert szétrobban ha sokat töltjük. És tényleg működött. Természetesen nem fog sokáig üzemelni és könnyen szétpattan, úgyhogy nem is éri meg ilyenekkel szarakodni, csak nekünk akkor hirtelen kellett pár volt és csináltunk. :)


De úgy, hogy meg is érje, értelme is legyen, nem lehet hagyományos szárazelemeket tölteni. Ez a gombelem nagyon pici, itt még "szinte működik":D

2009. szept. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem ajánlatos de lehet
2009. szept. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Úgy hogy használni lehessen, úgy nem. Annyit érsz el, h jól felforrósodik, és utána szétdurran. Pár percig töltés után valamivel jobb értéket fog mutatni a voltmérőd mint töltés előtt, de utána marad olyan, mint töltés előtt volt. Ez vonatkozik minden elemtipusra, kivéva akkumulátorok
2009. okt. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Google:


[link]


[link]


(Nem az én dolgom, de néha akkora hülyeséget képesek kitalálni az emberek. Ez mire jó?)

2012. ápr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Jó régi téma, de.. a gombelem regenerálható. Természetesen nem úgy hogy megküldjük ala natúr 4,5V.-os laposelemmel, mert akkor persze hogy forrósodás és pukk-csatt a túl nagy áram miatt. I=U/R.. Tehát fogsz egy kiszuperált telefontöltőt. Kivezeted két szál dróttal. 5V/kb: 10-15k ohm. Ugyanis nem szabad 0,2-0,5mA-nál nagyobb árammal megküldeni. Ez a lényeg. Pár óra töltés és wolá. Az ember órája még elketyeg egy pár hónapig. :D
2015. okt. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!