Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Magánóra keretén belül is...

Magánóra keretén belül is érvényes a jogvédelem?

Figyelt kérdés
Sok könyvet olvastam, amiben rengeteg jó módszert ír le bizonyos helyzetek megoldására. A módszer jogvédett, viszont a könyvben le van írva a teljes módszer és egy kis része a honlapon is fent van. Mit használhatok fel ezek közül magánórákon és mihez kell engedélyt kérnem (és kitől a szerzőtől vagy a kiadótól)? Nyilván bármit lehet, csak jogi szempontból érdekel... Köszi
2013. jan. 3. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat a tolakodó kérdésért, de mi lehet az, milyen terület, ahol valami módszert jogvédenek? Milyen módszer? Hogy hogyan taníts?
2013. jan. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyilván valami forradalmi MLM módszerről van szó.
2013. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

az NLP re gondoltam, ez egy pszichológia szerű módszer.


Pl itt van leírva egy módszer:

[link]


Nem tudom, hogy védték le, de biztos le van:)

2013. jan. 4. 00:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Magát a tanulás folyamatát nem lehet elvédeni.

Evidens, hétköznapi dolgokat szintén nem lehet levédeni. Azt, hogy te a lámpaláz ellen akarod megtanítani a tanulódat, szintén úgymond nem levédhető.

Konkrétan ezt a metódust nem tudom, hogy le lehet-e védeni, lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. De létezik ezer féle megközelítése a stressz csökkentésének éles helyzetben. Ráadásul személytől függ, hogy kinél melyik a hatásosabb. Én annyira nem hiszek az ilyen "csodatechnikákban".

Egyébként ha engedélyköteles, könnyen meglehet, hogy borsos összeget kérnek majd érte...

2013. jan. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
És te ezt a zagyvaságot akarod tanítani? Kinek?
2013. jan. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Életviteli tanácsokat, stb. nem lehet levédeni.


Csak a módszer nevét lehet levédeni. Tehát nem reklámozhatod a tanfolyamot az "NLP" név használatával, de ha ezt nem teszed, akkor nyugodtan lehet a könyv teljes anyagát oktatni.

2013. jan. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!