Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elektromos bojlernek mi lehet...

Elektromos bojlernek mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Nem voltunk itthon kb két hetet és amikor hazajöttünk bekapcsoltam a melegítést és az egész víz kifolyt a földre. Egy átlátszó vékony slagot ledobott. A slagnak az egyik vége szabad volt. Lehetséges, hogy megnőtt a nyomás a rendszerben és az a slag a nyomáscsökkentésre szolgál...mármint, hogy a víz rajta keresztül folyjon ki? A túl nagy nyomás lehet a ludas? De a nyomás magától hogyan nő meg?

Amúgy a két hét alatt sem volt teljesen kikapcsolva a rendszer. Van egy olyan üzemmód, ami pontosan ilyen alkalmakra van kitalálva, ami csak néha kapcsol be, gondolom, hogy nehogy lefagyjanak a csövek.

Mit tegyek? Újra bekapcsolnám, de lehet, hogy megint kiömlik a víz. Egy komoly szerelőt viszont nem ismerek, aki nekem viszonylag gyorsan tudna jönni...annyira komolytalanok. De remélem, hogy nincsen nagy probléma. Nem ülhetek fűtés meg meleg víz nélkül.


2013. jan. 2. 20:23
 1/3 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen nem is bojler, hanem átfolyós gáz vízmelegítő.


Valami ilyesmi: [link]

2013. jan. 2. 20:32
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell nyomás ahhoz, hogy kifolyjon a víz. Gondolj csak arra, amikor valaki egy akvárium vizét engedi le:

- Beledug egy csövet, belszív, és leengedi a végét. Ekkor a víz saját maga kifolyik, ha a slag vége alacsonabban van, mint az akvárium, mert a saját súlyánál fogvan "kiszívja magát".


Nem lehet azt a csövet visszadugni valahova? Megnéztétek a tetejét létrára állva?

2013. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azóta visszadugtam és megy. Csak kicsit megijedtem, mert már áztunk el egy párszor (nem mindig bojler miatt).


Köszi a választ

2013. jan. 4. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!