Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tanulhatnék újra...

Hogyan tanulhatnék újra könnyebben?

Figyelt kérdés

Történetem a következő:

Alsóban kettes tanuló voltam, nem kértem itthon segítséget,

nem is volt ki segített volna, szüleim elváltak, anyukám sík hülye a metekhoz. [alapműveletekkel tud csak kezdeni valamit, többi magas neki] Felsős koromban ötös voltam, kb. 2 évig. Tavaly négyesre sikeredett, most pedig még rosszabb, természetesen nem kapok segítséget sehonnan. Milyen módszerrel tudnám a jegyeimet visszatornázni? :s

Válaszokat előre is köszönök :] (14/f, 8.o)



2013. jan. 2. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Segítenél nekünk,ha elmondanád a módszeredet,és azt,hogy abban a bizonyos két évben mi volt a változás.

Ha gondolod írhatsz privátot is(15/F)

2013. jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

(a kulcsszavak befigyelnek)

Rendben :]


Régi módszer. Egy átlagos nap az ötödikes, hatodikos éveimből :) : Hazaértem a suliból. Kipakoltam a táskát,

átlagos napi teendőket elvégeztem, sport, stb. Tv-t néztem, aztán éjfélkor nekiálltam a tanulnivalónak.

Most ez nem sikerül, most hiába tanulom meg, s gyakorlom be délután az anyagot, órán meg se tudok szólalni. :s Tehát a definíciókkal van rengeteg problémám, és a különböző feladatokkal, mint pl. Pitagorasz tételének használatával, stb. Nem érzem magam a réginek, teljesen átváltoztam. Sok értelemből is... közben itthoni tényezők is változtak, nagyon szegények lettünk, apukám hiányzik, cigányok nem hagyják békén az embert, tehát lelki terror.

2013. jan. 2. 18:40
 3/9 anonim ***** válasza:

A kulcsszavakat én sem értem,de hanyagoljuk.

Szóval azt mondod,hogy korábban éjfélkor kezdtél neki tanulni.Ez természetesen nagyon rossz,de szerencsére változtattál rajta.Nem tudom,hogy otthon ebédelsz-e.Ha igen,akkor rögtön azután,de ha iskolában,akkor hazaérés után kezdj el tanulni.Ha az iskolában szellemileg lemerültél,akkor egy 30 perc pihenő a tanulás kezdete előtt sokat segít később.

Igaz,én magam sosem próbáltam,de hallottam hogy az is jó ha a tanulást a számodra kedveltebb,vagy könnyebb anyagokkal kezded,és a végére hagyod a nehezét.Nekem erre nem volt szükségem,szóval tapasztald ki,hogy neked hogyan könnyű felépíteni a tanulnivalót(pl:szóbelieket tanulsz először,könnyebekkel kezded,vagy csak órarend szerint haladsz mindennel előre)

Ha van olyan személy(bárki),akitől segítséget kérhetsz a tanulásban,akkor kérd meg(akár a szomszéd néni,osztálytársad,a tárod),mert erre van a legnagyobb szükséged.Engem elsős,másodikos koromban megtanítottak tanulni,aztán én magam fedeztem fel,hogy nekem hogyan könnyű és célszerű tanulnom(például látás vagy hallás alapján megy-e könnyebben,vagy amit az előbb leírtam a zárójelbe).Szóval neked meg kell tanulnod tanulni,hogy aztán rágyere,hogy neked hogyan célszerű tanulnod.A lényeg,hogy ebben valakinek segítenie kell neked.

Fontos,hogy kitartó legyél és ne hagyd ott a tanulást azért mert nem érted,vagy mert túl unalmas,vagy pedig azért,mert nincs kedved hozzá.Mindig legyél kitartó,és ha valamit végképpen nem tudsz,másnap az iskolában kérdezz meg valakit,hogy semmi se hiányozzon a tudásodból.

Néhány apró tanács:tanulás előtt igyál egy kis vizet,nekem segített régebben.Szellőztesd át a szobádat,mielőtt tanulnál,a friss levegőn sokkal könnyebben tanulsz,mert több oxigén jut az agyadba.

Ha nincs a szobádban növény,akkor próbálj meg egyet beszerezni,és tedd arra a helyre,ahol tanulni szoktál(a közvetlen környezetedbe,például az íróasztalodra)Ha lehet,ne függeszd fel a tanulást,ha nem muszáj,mondván "majd később folytatom".Ha például egy edzés miatt abba kell hagynod,akkor rendben,de ha semmilyen kötött programod nincsen,akkor ne hagy félbe semmiért sem.

Ha még tudok valahogyan segíteni,akkor írj.

2013. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még valami:

Olvastam,hogy sokat tanulsz,de az iskolában nem tudsz semmit.

Ennek biztosan az az oka,hogy felületesen tanulsz.Elolvasod az anyagot,akkor még fel is tudod mondani magadnak,és azt gondolod,jól végezted a dolgodat.

Mindig kétszer,háromszor olvasd át újra az egészet,hogy biztosan emlékezz rá,nem csak holnap,hanem majd sokkal később is.

A definíciókkal ugyanez a helyzet,ismételd,és menni fog.

A tételek alkalmazásához sokat kell gyakorolni.Szánd rá az időt,amikor megteheted,és gyakorolj plusz feladatokat,ne csak a házit írd meg,mert így szerzel rutint magadnak(erre megkérheted a tanárodat is,biztosan segíteni fog neked,ő könnyebben ad neked plusz feladatot,mint te saját magadnak).

2013. jan. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az utolsó válasznál már a felénél elkezdtem írni e választ ^^ Régebben az is szerepet játszott, hogy órán tudtam figyelni. Most probléma, hogy osztálytársaim undorító magatartást tanusítanak, be vannak kanosodva, a lányok félnek, ricsaj van az órán. Lehetetlen figyelni, nagyjából nem is tanultam régen, csak megtanultam a definíciót a többit meg órán és kész... most meg... :\
2013. jan. 2. 20:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Értem.

Ha tényleg egyáltalán nem sikerül semmit sem megjegyezni az órán,akkor marad amit tanácsoltam.Bár hozzáteszem,hogy fontos forrástól fosztanak meg téged.

Mindenesetre próbáld megkérni a tanárodat,hogy fegyelmezze meg kicsit a többieket.

2013. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megvolt. Reakció: "nem tehetünk semmit, valahogy át kell még vészelni ezt az évet"
2013. jan. 2. 21:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg semmi más nem maradt,mint amit leírtam.

Jó lenne,ha mihamarabb sikerülne,mert a gimi 9.-től jól belehúz a tanulásba,nekem elhiheted.

2013. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem gimibe szeretnék menni. :\
2013. jan. 4. 00:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!