Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az átlagsebesség definíciója?

Mi az átlagsebesség definíciója?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy dolgozat volt fizikából. Mit ne mondjak, siralmas lett (2-es). Pedig szerintem jó vagyok viszonylag fizikából. A u egyenletesen változó mozgásé: egyenletesen változó mozgás az, amikor az adott test sebessége azonos időközök alatt ugyanannyit változik, bárhogyan is választom az időközt.


ELŐRE IS KÖSZI!!!!



2012. dec. 18. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Az átlagsebesség az út, valamint a megtétele közben eltelt idő hányadosa.
2012. dec. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"Átlagsebességen azt a sebességet értjük, amellyel a test egyenletesen mozogva ugyanazt az utat ugyanannyi idő alatt tenné meg, mint változó mozgással".
2012. dec. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm, mind2 válasznak megy a zöld pacsi :D
2012. dec. 18. 15:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontatlanok az előző meghatározások.


Az Összes megtett út és a közben eltelt Összes idő osztásából adódó sebesség az átlagsebesség.


A 2. válaszoló az átlagsebesség fizikai-grafikus jelentését adta meg, amikoris egy háromszög területét (sebesség-idő grafikon) helyettesítjük egy téglalap területével. A két terület persze egyenlő kell legyen.


A pontos definíció az átlagsebességre az, amit írtam.

2012. dec. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor árnyalnám egy kicsit a képet. Persze nem kell megijedni, a fent leírtakkal meg lehet élni a középiskolában, DE az átlagsebesség definíciója nem ez.


Sosem felejtem el mikor ezt vettük (egyetemen), a tanár elmesélte hogy a fia egyszer középiskolában ebből 1-est kapott, majd miután bement fogadóórára a tanárhoz mert az elmondás alapján jónak tűnt a feladat, a tanárnőtől megkapta a "szívesen tanítom az apukát a fizikára" mondatot. Szóval ennyi mese után a lényeg:


Az átlagsebesség egy vektormennyiség, és úgy definiáljuk, hogy az elmozdulásvektor / az eltelt idő. Ez a kettő NEM ugyanaz! Itt van egy kis olvasnivaló az átlagsebességről: [link]

2012. dec. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!