Mennyi igaz a Vasember című filmben bemutatott technológiákból?
Gondolok itt az intelligens,kommunikatív J.A.R.V.I.S-ra.Létezik ma már ez a technológia,hogy egy számítógép ilyen intelligenciára képes?
Valamint azok a képernyők,amiket maga elé kivetít,azok léteznek már a valóságban is?
Az elmélet elvileg megvan, hogy ennyire intelligens legyen a gép. Viszont nincs akkor a tároló és számítási kapacitás, amivel gyakorlatban is kivitelezni lehetne ilyen szinten.
Jól néz ki, de csak mese.
JARVIS:
Vannak beszédfelismerők és hangvezérlők, de nagyon tisztán és érthetően kell beszélni, hogy ne értsen félre és vannak szoftverek, amikkel lehet "beszélgetni", de gyakran nem értik meg, amit mondanak nekik. De a telefonok is ismernek hangtárcsázást. Amíg külön-külön is nehézkesen működnek, nincs értelme összefűzni őket.
Példa:
http://www.youtube.com/watch?v=pOuNKToSebE
(a második linkben a youtube által felismert és leírt felirat a lényeg)
Kivetített képernyők
Térbe nem, csak felületre kivetített kezelőszervek működnek és nem is annyira interaktívak. A térbe kivetített kijelzőkkel ott kezdődik a probléma, hogy a fotonokat nem tudjuk úgy manipulálni, ahogy ehhez kellene. Vannak próbálkozások, hogy gőzre vagy valamilyen szemcsés felhőre vetítenek, de ez természetesen nem ugyanaz.
Példa:
ARC reaktor
Tulajdonképpen azt sem tudjuk mi lenne tulajdonképpen és milyen elven működik. Egy szokásos sci-fi csoda-energiaforrás, ami kompakt és nagy teljesítmény leadására képes.
Páncél
Léteznek, és folyamatosan fejlesztenek exoskeletonokat, de ezek megfelelő energiaforrás hiányában még a gyakorlatban alig volnának használhatók.
Példa:
kivetített képernyő síkban a Head Up Display, vagy rövidítve HUD. Anno a Sony Ericsson dobott is egy ilyen telefont a piacra, de a tudása 0 volt kb, és drága is, meg a szolgáltatók is idegenkedtek tőle.
Biztos vagyok benne, hogy vannak technológiák, amik már működnek, de csak kb 10 év múlva használhatjuk őket. Gondoljunk bele, az érintőképernyő már a 70-es években létezett, de csak 2010 után kezdett el terjedni igazán a telefonoknak köszönhetően. Bár anno azért nem volt olyan pontos az érintés, és lassabb is volt.
Amúgy meg a vasember ruházatát meg lehetne oldani, az inteligens szoftverek léteznek, de a sugárhajtáshoz kicsit több hely kellene egy vádlinyi helynél.A hőtermelés pedig nem jelentene gondot. Mondjuk biztos kellene egy 16 vagy egy 32 magos processzor több TB-s RAM-mal, és PT-os merevlemezzel, a számítások elvégzéséhez, és pl egy Windows 8-nál is gyorsabb rendszer. (gondolok itt a win8 10 másodperces 0-ról való felállására.) Amit a proci termel hőt pedig több ventilátor, esetleg nitrogén hűtés elvinné, és nem lenne gond a melegedéssel.
De pl gondoljunk bele a Glaxy S4-be...mekkora erő, milyen vékony, és mekkora tudás...
Nem állunk messze a Vasember találmányaitól, csak kérdés, mikor kerül a gyártók kezébe úgy, hogy ne legyen az, hogy randomba kikapcsol, lefagy, újraindul, nem működik, stb.
(zárójelbe megjegyzem, hogy az autókban levő rendszer ami a motort és a biztonság technikát vezérli, és az egyéb fontos dolgokat, -mint pl a váltót, ABS, ESP, generátor, stb- ha lefagy kb 0,7 sec alatt újraindul, és max annyit érez az ember, hogy kicsit megránt az autó. Én még nem hallottam olyat, hogy lefagyott volna egy motorvezérlő, és 200-al baleset lett volna...)
Az ARC reaktor valóban nem lett kifejtve a filmben, viszont némi utána járással ki lehet logikázni, hogy fúziós mag.
A Palládium amit említenek a filmben, (egyébként jó a reaktorba, csupán az emberi szervezetbe nem szabad beleengedni) a hidrogént részecskékre bontja. A második részben említ Stark egy plazma csatornát, mely önmagában baromság, viszont valóban egy elektromágneses téren átvezetve az ionizált hidrogén részecskék ütköztethetőek, ami elég nagy energia mennyiség leadását teszi lehetővé...
Hogy olyan picibe is meglehetne-e csinálni ami elfér egy ember mellkasában azt nem hiszem, de a technológia nem hülyeség, lehetne kezdeni vele valami.
A meghajtásról pedig annyit, hogy ugyan a filmekben azt mondják sugárhajtás, de az első részben elmondja Stark, hogy egy repulziós technológia. Ez önmagában megint csak baromságnak mondható, azonban olyan lehetőséget fel lehetne használni ilyen páncél építésénél ami Ion Propulzión alapszik. Ez gyakorlatilag ionizált gázok nagy sebességű áramoltatása elektromágnesek segítségével.
Na jó agyalást, hogy hülyeséget írtam-e :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!