Mire használjuk a valóéletben, az érettségi által elvárt Logaritmus nevű műveletsort?
Tehát a kérdés akkor nem az, hogy mire lehet a való életben használni a logaritmust, hanem hogy miért tanítják úgy általában. A két kérdés nem ugyanaz.
Nem feltétlenül praktikus okokból tanulsz. Az iskolában megszerzett tudás nagyon nagy részét semmilyen formában nem fogod használni a munkádban, sem a szabadidődben. A lényeg, hogy megtanulj racionálisan, logikusan gondolkodni, gyakorold és így feltuningold a problémamegoldó képességedet. Ez számos más téren fog aztán később megnyilvánulni. Konkrétan a logaritmussal az életben csak egy újságcikk elolvasása során találkozol az iskola után, de akkor nagyjából el tudod helyezni, hogy mit is takar ez a fogalom. Viszont a problémamegoldó képességedet nap mint nap használni fogod, tehát nem felesleges a dolog.
Egy iskola egy alapozás. Az általános iskolában szerzel egy alapszintű, általános tudást, megismered magad körül a világot. Itt nem specifikálódsz, hanem egyszerűen csak alapszinten kiismered magadat a téged körbevevő életben.
Középiskolában pedig már elkezdődik eme ismeretek mélyítése, és a (életre készülő) diákok elkezdenek speciálisan egy adott, megcélzott terület felé haladni. Aki orvos akar lenni, az emelt szinten tanulja a biológiát, a mérnök a fizikát és a matematikát, az informatikus a matekot és az infót, stb. Innen tovább mész az egyetemre, ahol már célzottan azt fogod tanulni, ami az általad választott szakterülethez szervesen kapcsolódik.
Ha hegesztő akarsz lenni, akkor is fontos, hogy legyen egy alaptudásod a világról. Sőt, az sem éppen egy katasztrófa, ha nem tudnak bármilyen eszement marhaságot lenyomni a torkodon, mert tudod, mikor vernek át. Erre való az iskola.
Én pl mint programozó, folyamatosan és napi szinten használok elég sok matematikai tételt, sőt, a fizika is gyakran előkerül.
De mivel egy kisgyerek még nem fogja tudni megmondani, hogy ő mi akar lenni (mármint, komolyan :) ) ezért nem lehet már általánosban szakiskolát indítani, mert értelmetlen. Ezért minden szakma minden területe megalapozódik - például én, mint informatikus, egyáltalán nem baj, hogy van alapszintű biológiai tudásom - így tisztában vagyok alapszinten a gyógyszerekkel, betegségekkel, nem mondom, hogy a májam fáj, ha megrúgták a combomat... :)
Akkor tanulni kell. Ha a tanár nem tanítja, magadtól kell.
Tudod: nem a tanárért tanulsz. Azért tanulsz, hogy ne legyél hülye. Ha végzel a suliban, elmész, a tanárodat sohasem fogod esetlegesen viszontlátni. A saját életedben viszont számtalanszor előbukkanhat ilyen-olyan tudásanyag.
Tudod a világ tele van csalókkal, hazugokkal. Olyanokkal, akik szemrebbenés nélkül átvernek téged a céljuk eléréséért. Ilyenek például az örökmozgót kínáló cégek (jó, nem így hívják, hanem autóba építhető vízrendszer, ami megspórol 10% benzint). Ilyenek a politikusok, akik elhitetik veled, hogy igenis van ingyen sör, csak meg kell szavazni. Ilyenek a gyógyító csodakütyüket, csodavizet áruló cégek. A Subba meg a Tékozló Homár tele van olyan idiótákkal, akikhagyták magukat átverni. (Persze az a szemét aki kihasználja őket, de érdekes módon engem még nem használtak ki...)
Attól hogy hegesztő vagy, nem kell ostobának lenned, baleknak lenned. Lehet, hogy semmit nem jegyzel meg a hormonrendszerről tanultakból, de ha egyszer valaki előjön egy természetes szteroiddal, ami nem okoz mellékhatást, akkor nem árt, ha motoszkál az agyadban, hogy erről tanultál valamit, és előveszed a régi könyveket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!