Rezervációs ár és keresleti függvény közti különbség az lenne, hogy előbbi "nincs értelmezve" q=0-ban?
Sziasztok!
Ugye adott a keresleti függvény, ami, ha úgy nézzük, a rezervációs árak egyenese.
A kérdésem: a függőleges tengelymetszet (tehát az ár, q=0) rezervációs árnak minősül?
Mert ha a definícióból indulok ki, akkor pl p = 250-62,5q esetén 250 a függőleges tengelymetszet, tehát ennyi a fogyasztó kiadása (bevétele), de elég hülyén hangzik, hogy "a 0. termék esetén a rezervációs ár 250".
Ugye a 250-et ránézésből is meg lehet állapítani, mármint hogy annyi a tengelymetszet. Én csak arra tudok gondolni, hogy fogyasztáselméletben feltételezzük, hogy a fogyasztó el akarja költeni az egész jövedelmét, tehát
250=p*q
megoldását keressük. A feladatban az [1,4] halmaz van megadva, mint fogyasztott mennyiségek, tehát igazából csak annyi dolgom van, hogy behelyettesítgetem ezeket, és megnézem, hol a legnagyobb az ár a jövedelem teljes elköltése mellett ? Mert itt:
q1 = 187,5(-> nincs elköltve)
q2 = 125 (-> 250 el van költve, 2*125)
q3 = 62,5 (-> nincs elköltve)
q4 = 0
Így 125 lenne a rezervációs ár.
Ugyanakkor, elméletileg "minden mennyiséghez más rezervációs ár tartozik"... tehát akkor hogy is kapom meg __A__ rezervációs árat? Mert a feladat ezt kéri, nem azt, hogy bizonyos szinteken mennyi a rezervációs ár.
Még arra gondoltam, hogy határozott integrállal talán könnyebb lenne, mint ezzel az okoskodás, de egyelőre még nem menekülnék az analízisbe.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!