Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miféle reakció játszodik le itt?

Miféle reakció játszodik le itt?

Figyelt kérdés
van ugye a szuper buvár lefolyotisztitó .őszetétele 60-75% nátrium hidroxid, nátriumhidrát(azt nem ismerem mi a képlete? NaH?) aluménium. kiprobáltam egy kicsi 40 mililiteres üvegbe tőltőtem egy csipetnyit védőszeműveg fel belefolyattanm párkőbcenti melegvizet. aztán fortyogni kezdet mintha forna. gázt fejlesztett. őngyújtóval meggyújtottam és pukkant egyet. látható láng is volt. hidrogénre gondoltam de az szintelenül ég. vagy valami megszinezte? Naoh+al és ennek a mellékterméke a hidrogén?

#nátrium-hidroxid #lefolyotisztitó #regció
2012. szept. 30. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Aluménium ??? Nem alumínium ?
2012. szept. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de azt akartam irni.
2012. szept. 30. 18:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, H2 gáz keletkezett. :)

A reakciók;

2Al + 2NaOH + 6H2O = 2Na[Al(OH)4]+ 3H2 - Tetrahidroxo-aluminát(III) komplex vegyület.


NaH + H2O = NaOH + H2 Tehát gondolom a Na-hidrát az nátirum-hidrid lehet.

2012. szept. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!