Azért nem,mert a proton is anyag,nem pedig antianyag.nem csak a töltésben keresendő a különbség.
Az elektron antipárja a pozitron,a protonénak pedig nem adtak különösebb elnevezést(egyszerűen antiproton.)
2012. aug. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
2/11 anonim válasza:
Hozzáteszem,hogy az anyagnak antianyag párja van,tehát egy részecskének is egy antirészecske a párja.Ha a kettő találkozik(egy pár,nem akármelyik akármelyikkel),akkor színtiszta energiává alakulnak át.
2012. aug. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 A kérdező kommentje:
tehát, ha 1 protont és antiprotont(vagy elektront és pozitront)ütköztetnénk, akkor 1 jófajta áramgenerátort lehetne létrehozni,csak be kéne fogni az energiát,transzformálni, és ingyen energia.(lehet hogy ez hülyeség, mert ha 1 ideig kivonjuk a térből ezeket az anyagokat, akkor 1 üres tér lesz a helyén, ami ugyan betöltődik, de a körülötte lévő térsűrűség(nem tudom van-e ilyen szó)lazább lesz mint az azt körülvevő térsűrűség.)
2012. aug. 5. 17:17
4/11 anonim válasza:
Igen,lehetne ilyen energiaforrást készíteni.
A baj az,hogy nem tudjuk begyűjteni és tárolni az antianyagot,mivel ami univerzumunk anyagból épül fel.
Laboratóriumi körülmények között is csak néhány másodpercig lehet tárolni antirészecskéket,így amíg ezt a problémát nem tudjuk megoldani,addig nem lehet ez a jelenséget a hasznunkra fordítani.
2012. aug. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 5. 18:00
6/11 anonim válasza:
Tudnak tárolni antianyagot.Létezik egy vastag falú tégely,mely mágneses és a mágnes középen tartja az antianyagot, hogy ne érjen a tárolóedény falához.Mert ha hozzáér,akkor megsemmisül.
Sőt,elő is tudnak állítani antianyagot,csak baromi drága mulatság.
2012. aug. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 anonim válasza:
A pozitron pedig már eleve antianyag.
2012. aug. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 anonim válasza:
Eddig ezt mondtam,hogy a pozitron antianyag.
Az viszont érdekes,hogy tudják tárolni,ezt nem tudtam.
2012. aug. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 anonim válasza:
Anyag és antianyag ütközésekor a kettő energiává alakul, ami nem elektromos áram, tehát a generátorról tégy le. Egyébként, ha már ütköznek, a keletkező energiát nevezheted ingyenesnek, csak kérdés, mennyiért tudod tárolni, alakítani, de legfőképp mennyiért bírod rá az anyagot és antianyagot (amit szintén nem ingyen állítasz elő), hogy ütközzenek. Hát körülbelül ezért nem ez az energianyerés fő formája manapság.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!