Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Játékelmélet kérdés, részletek...

Játékelmélet kérdés, részletek lent. (? )

Figyelt kérdés
2 játékos választ 1, 2, 3 azámok közül. Ha mindkettő ugyanazt választja, akkor kifizetésük maga a szám, az többi eset most nem érdekes. Kijött a 3X3-as kifizetési mátrix, Nash-egyensúlyok: (1,1), (2,2), (3,3), vagyis az átló. Meliyk az evolóciósan stabil stratégia? Egy könyvben sincs benne, de szerintem az ameliyktől senkinek sem érdemes eltérni, vagyis (3,3), ami Pareto-hatékony is. Jól gondolom?

2012. máj. 21. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
ESS az a stratégia, amiben semmilyen ritka mutáns stratégia nem tud elterjedni. Ez alapján persze ha nem fél egy lenne, most megválaszolhatnám, hogy jól gondolod-e, de ha a definíció alapján ki tudod következtetni, akkor jó vagy. :)
2012. máj. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, eddig eljutottam, de közben kiderült, hogy ebben a feladatban az (1,1) a megoldás, csak azt nem tudom, hogy hogy kell kiszámolni, de kezdem érteni. Köszi szépen! :)
2012. máj. 22. 00:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!