Európában miért tűnt el a sok őserdő? Milyen célokkal vágták ki a fákat? A flottákhoz honnan irtottak ki fákat?
A görögök vallása tiltotta hogy bárhol kivágják a fákat,csak kijelölt helyeken vághattak fákat.Amúgy meg ha belegondolsz nem minden csatába kellett hajót építeni,mivel voltak az előző csatából épségben megmaradtak.Ha már elég szétestek a hajók,szétszedték,a használható fákat meg az újba építették.Nézd Magyarországon,egy építkezéskor ha van fa a területen,kivágják egyből,régen a görögök a házba építették volna,és nem vágtál volna ki.(Nézd,Görög Regék,Öddüsszeusz Ithakában,valamint a görögök azt hitték hogy minden fában egy nimfa él,ha kivágják meghal a nimfa)
Régen még (az Ókorban,Középkorban) elég sok fa volt,kevesebb ember élt mint ma.Ma sokkal többen élnek ezért egyre több és több fát kell kivágni hogy bútort készítsenek.Ez az oka hogy már sok erdő ki lett írtva.
Az én tanácsom : Ha egy fát kivágnak,2-3 fát ültessenek vissza!
A mediterrán erdőket az ókorban irtották ki nagyrészt, ennek köszönhető a mai jellegzetes fátlan mediterrán táj.(macchia)Ahogy északon is egyre civilizálódtak a népek ott is kivágták a középkor során, manapság csak a ritkán lakott skandináv területen vannak nagy érintetlen erdők.
Az ókorban gondolom a hajózás miatt, a középkorban a kisjégkorszak miatt, később pedig az egyre fejlődő társadalmak miatt vágták ki.
A fátlan mediterrán táj előtte hogy nézett ki? Milyen típusú erdő volt?
Az a durva, hogy ha képesek voltak ilyen gyökeresen megváltoztatni egy éghajlati övezet bioszféráját, akkor az éghajlati változásokat is kellett, hogy eredményezzen, nem? Ahonnan eltűnnek az erdők, onnan egyrészt eltűnnek az erdei állatok, másrészt lepusztul a talaj, megváltozik a vízháztartás, emiatt pedig a klíma, teljesen átalakul a környezet. Durva, hogy ilyen változtatásokat csináltak már akkoriban...
Hát igen, eléggé lepusztultak a mediterrán talajok.
Amúgy:
"A mediterrán éghajlatú területek többségén az ember kiirtotta az eredeti növényzetet, és a keménylombú erdők helyén, a nem művelt területeken 5–8 m magas, szúrós, örökzöld bozót alakult ki. Ennek közismert olasz neve a macchia (franciául: maquis). "
A keménylombú erdők:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!