Csak én számítottam másra az informatikával kapcsolatban?
Megkaptam a középszintű informatika szóbeli tételeket, és azt találtam benne, hogy az egész tulajdonképpen arról szól, hogy mire használjuk a számítógépeket.
Nekem ha régen azt mondták, hogy informatika, akkor én kőkemény elektronikai ismeretekre, tranzisztorra, kondenzátorokra gondoltam, és most nagyot csalódtam. :(
Egyáltalán milyen név alatt futnak a fent említett témák? Gondolom a fizikának egy ágába sűrítették bele az egészet.
Amúgy ez így annyira idegesítő, mintha titkárnőknek lenne kitalálva az egész informatika oktatás.
(akinek nem inge, és programozó az ne vegye magára)
Az informatika egy igen tág fogalom.
Van az úgymond felhasználói szint, azt tanítják érettségire.
Vannak a szoftverfejlesztők, még ők se foglalkoznak tranzisztorokkal, ők a programoznak, ahhoz matematikai ismeretek kellenek.
Amire te gondolsz az szerintem leginkább a mérnök informatikus és a villamosmérnök dolga.
Az informatikus azt se tudja, mi az a tranzisztor. Max. a processzort ismeri.
Amit te mondasz, az a mérnök ill. a hardvertervező. Még a hardverszerelő se tudja, mi a tranzisztor.
Mentél volna emelt szintre :)
Meg szakközépben van az "informatikai alapismeretek" szakmai tárgy, abban több a hardveres rész, bár kondenzátor szerintem abban sincs.
Az informatika gyűjtőfogalom. Elég sok ága van, egy részük még csak a számítógépekkel sem foglakozik, maximum elvi szinten.
Érdemes megkülönböztetni több szempontot.
Lehet felhasználói és szakmai megközelítés. Előbbi a számítógépes szoftverek használatát tanulja meg (mint a mosógépét, vagy televízióét), utóbbi a felhasználó számára készíti el ezeket.
Lehet szoftver és hardver oldalról közelíteni. Előbbi a futó alkalmazásokat, programokat jelenti, ezek is sokféle szintűek, lehet őket tervezni, írni, rendszerezni, installálni, stb. Utóbbi a "vasat" jelenti, amelyen a szoftver fut. Ezt is lehet gyártani, technológiát kitalálni, tervezni, vagy alapelemeit kitalálni. sok szint van itt is.
Elektronikai ismeretekre akkor lesz szükséged, ha a vasat működtetni, rendszerbe illeszteni, gyártani, vagy tervezni akarod. Tranzisztorokra és kondenzátorokra csak igen távolról gondolhatsz, ezeket az őskorban használták közvetlenül, ma már erősen integrált formában fordulnak csak elő (nyákokon, chipekben, stb.).
Mindenekelőtt olvass el, valami alapművet (inkább többet), hogy legyen áttekintésed a területekről. Aztán döntsd el, hogy elméleti, vagy gyakorlati kérdések érdekelnek-e. Válassz a szoftveres és hardveres irány között. Válassz, hogy alkalmazni, gyártani, vagy tervezni akard-e. A nehézségi fok is körülbelül ez a sorrend. Ha mondjuk tervezni akarod valamelyik részterületén, akkor sok-sok fizikát, matematikát, főleg rendszerelméletet kell tanulnod több évig, és igen kiváló minőségben. Különben semmi esélyed.
Ennél többet ennyire általánosan nehéz mondani. Úgy látom, a dzsungelnek meglehetősen az elején vagy, már látod, hogy erdő, de még a réten állsz.
Ha tudni akarod, mi dorombol a macskában (hogy működik fizikai valójában, nem csak elméleti síkon a számítógép, illetve az elektromos eszközök), akkor villamosmérnöknek kellett volna menni. Ott is tanítanak programozást, szoftverfejlesztést, hálózat tervezést-karbantartást.
Elég nagy részben fedi az infó szak anyagát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!