Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A WTC ikertornyok összedöntésé...

A WTC ikertornyok összedöntéséhez tényleg kevés lett volna egy repülőgép tornyonként?

Figyelt kérdés

Már több helyen is olvastam/láttam olyan összeesküvés elméletet, hogy valójában alá is kellett robbantani az épületet, hogy leomoljon.

Tényleg így van? Légyszi ne az összeesküvés elméletről írjatok, szándékosan írtam ebbe a kategóriába.

Ha valaki írna, aki jártas a statikában-építészetben, annak nagyon örülnék.


2012. ápr. 12. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van mondjuk 1 millió oldal ami azzal foglalkozik, hogy nem dőlhetett össze. Erre érveket hoznak, valamilyen irattal alátámasztják. Aztán van mondjuk csak 10 000 oldal ami azzal foglalkozik, hogy de igen, összedőlhetett a két repülőgép miatt. Erre szintén érveket hoznak, alátámasztják ilyen olyan papírokkal. Ezeken az oldalakon, adat dömping, számok, csúsztatások, hazugságok, tévedések keverednek.


Példának okáért én azt olvastam egyszer, hogy alapból úgy tervezték meg az épületet, hogy gond esetén magába omoljon és ne kidőljön, mint egy fa, maga alá temetve még pár tízezer embert. Hogyan dönti el bárki is, hogy ez igaz e? Nyilván nekiállhat nyomozni de erre például neked az egyetlen közeg az internet ami meg had ne mondjam, hogy milyen.


Szóval tisztelem a józan hozzáállásodat de nem józan témához egyszerűen nem lehet így közelíteni.

2012. ápr. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A tornyokat korábban megpróbálták az alapoknál összedönteni, de ez csak kisebb károkat okozott, nem járt sikerrel. Ebből én – nem statikusként – azt gondolom, a repülős dolgot nem kellett megtámogatni még alagsori robbantással is.
2012. ápr. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. és 2. nem azonos, csak a százalékunk azonos (most).


Osztom a véleményét. Statikus is csak azt tudja megerősíteni vagy cáfolni, ami napvilágra került illetve elképzelt, lehetséges.

Látsz egy kártyavárat. Lehetséges lángra lobbantani? Igen, mondja a szakember. A papír könnyen lángra kap. De biztos, hogy papír és nem annak álcázott acél?

Innen kb. ennyit tud megválaszolni a szakember is.

Lehetséges-e… és ide behelyettesítheted az ötleteket, hivatalosan közzé tett infókat stb.

2012. ápr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
A tornyok azért dőltek össze mert a gépek majdnem tele voltak kerozinnal, és emiatt akkora volt a tűz hogy meglágyította az acél tartó oszlopokat ami már nem tudta a felette lévő szinteket tartani.
2012. ápr. 13. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Több helyen meg azt írták, hogy a kerozinnak nem olyan magas az égéshője, hogy az acél tartóoszlopokat megolvadnak tőle. Én meg nem vagyok szakértő, hogy eldöntsem...
2012. ápr. 13. 10:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, én sem vagyok szakértő, de el tudom képzelni hogy egy órákig tartó tűzben elvesztik a szilárdságukat. A képeken lehet is látni hogy a felső emeletek indulnak meg a tűz felett, és nem a WTC alsó emeletei.
2012. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Digonak igaza van. Vegyük figyelembe az irodaházban lévő többi éghető anyagot is. Vegyük figyelembe, hogy mekkora súly volt az égő szintek felett, és mire volt tervezve a tartószilárdság. Nem kell megolvadni az acélnak, néhány 100 fokon olyan mértékben veszít a tartószilárdságából (pl. Budó: Mechanika), hogy nem tudja megtartani a fölötte lévő súlyt. Az összeroskadáshoz vegyük figyelembe, hogy lényegében a gravitáció hatott, komoly oldalirányú erő nem volt. Mitől dőlt volna másfelé?
2012. ápr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy épület felrobbantása nem úgy történik, hogy bedobsz 2 rúd dinamitot, majd vársz amíg összedől. Ha jól emlékszem a Discovery-n (vagy valamelyik másik ismeretterjesztő csatornán) volt is ilyen műsor, ahol bontásra szánt épületeket robbantottak fel.

Szerinted hihető az, hogy ahol naponta több ezer ember megfordul, senkinek sem tűnik fel, hogy légkalapáccsal több száz lyukat fúrnak az épület vasbeton szerkezetébe, abba robbanóanyagot raknak, majd a több száz töltetett gyújtózsinórral összekötik. Mert egy épület robbantásos bontása így történik.

A második válaszoló által felvetetett alagsori robbantással viszont csak azt érték volna el, hogy a tornyok eldőlnek mint egy kivágott fa, nem pedig magukba omlanak (mint például ezen a videón http://www.youtube.com/watch?v=ZOUsqK8uSbk ).

2012. máj. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Világos, hogy rásegítettek az összedőlésre. A meginduló felső rész közel szabadeséssel mozgott lefelé, 9 mp alatt ért földet, mérd le a videón ha nem hiszed. 9 mp alatt a szabadesésben mozgó tárgy 405 métert zuhan, számold ki ha nem hiszed. Milyen magas volt a WTC? 415 méter. Kösz bocs. Ha nem robbantották ki az épület álló részeit a lefelé zuhanó felső rész elől, hogyan tudott ellenállás nélkül, szinte szabadesésben zuhanni?
2013. máj. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!