Biomérnök szakmáról valaki valami kézzel foghatót tudna mesélni?
Én annak tanulok, ha van valami konkrét kérdésed szívesen válaszolok, de ez így elég tág... :)
Az első két évben ugyanazt tanuljuk, mint a vegyészek, későbbiekben már nagyobb az eltérés, de igazából az elhelyezkedés is hasonló, nagyjából ugyanazokra a munkákra kell a biomérnök is (nyilván vannak olyan területek, ahova inkább vegyész kell, és olyanok is ahova inkább biomérnök, de azért érted:) )
Ha nézted a BME honlapot biztos láttad, hogy milyen szakirányok vannak, abból esetleg ki tudsz indulni, hogy kb mikkel fogsz foglalkozni majd. (élelmiszer, környezet, egészségügy, alkalmazott biotechnológia)
Az, hogy milyen, nekem tetszik, nem bántam meg, hogy ezt választottam, sőt :)
Az elvárások nyilván nagyok, így vannak sokan, akik nehezen haladnak, de sokan vannak olyanok is, akik jól. Ez igazából elhatározás kérdése.
És még valami, amit sokan rosszul gondolnak: ne tévesszen meg a név, sokkal több a kémia, mint a biosz.
Hát főleg arra lennék kiváncsi, hogy milyen beállítottságú embereknek jó ez? Mert engem a kémia és a biosz nagy vonzz, viszont a matekot nem igazán szeretem és emiatt vannak kétségeim. Sok matek tudás kell hozzá?
Köszönöm a válaszod!
"Hát főleg arra lennék kiváncsi, hogy milyen beállítottságú embereknek jó ez?"
Tipikus fehérköpenyes, laboratóriumban kémcsövekkel és mikroszkópokkal játszadozós munka. Ha szereted a tudományos tevékenységet és bírod a monotóniát, valamint szereted a csendet, akkor jó lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!