Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nehéz a statisztika?

Nehéz a statisztika?

Figyelt kérdés
9.es vagyok és most fogjuk venni matekból. Nehéz? Pontosan miből/mikből áll?
2012. márc. 13. 16:40
 1/5 Cuprum ***** válasza:
59%

Szerintem a matematikának ez az egyik ,,legkönnyebb" része.

Persze ha csak a gimnáziumi szintet nézzük.

Sokat nem kell gondolkodni, inkább megtanulni néhány fogalmat (medián, módusz, terjedelem, szórás, átlagos abszolúteltérés, gyakoriság, relatív gyakoriság).

Még lesz számtani, geometriai, harmonikus és négyzetes közép.

Ezeknek csak a nevük félelmetes, a módusz pl csak annyit jelent, hogy melyik egy számsorozatban a leggyakrabban előforduló tag.

Itt az alkalom, ha jobb átlagot szeretnél év végén most felhúzhatod.

2012. márc. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tetris ***** válasza:
Egyszerű nagyon, most lesz lehetőséged a javításra, ha rosszul állsz matekból.
2012. márc. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nagyon köszi!

4es és 5ös között vagyok, év végén mindenképp 5ösre hajtok, most írtunk nem rég és elszúrtam a dogát.. :S igazából ezért kérdem, hogy ezzel az anyaggal tudnék-e javítani...:)

2012. márc. 13. 20:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Bármelyik anyaggal tudsz javítani, ha a saját célodhoz képest rosszul állsz matekból, csak ezzel könnyebb, mint más témákkal. Amúgy nagyon bölcs ötlet volt, amikor a statisztika oktatását bevették a a tantervbe. Félelmetes, hogy ezeket az egyszerű és napi szinten használt fogalmakat az emberek nagy része mennyire nem értette.
2012. márc. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
2012. márc. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!