Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a véleményetek a "Bevezetés...

Mi a véleményetek a "Bevezetés a tértechnológiába 3" illetve a "Bevezetés a tértechnológiába 2" című könyvekkel?

Figyelt kérdés

Aki olvasta csak, vagy hallott róla...


Én elolvastam mind kettőt, bár a 3. rész az picit vastag volt és sok lap volt benne, és nagyok voltak az oldalak, és picik a betűk, de elolvastam, végig.

Elég fura mi mindent leír, olyan jövőbeli technológiákat amik ma nem is léteznek. Szerintetek ez h#lyeség amiket leír? Én annyira nem tartom annak, mert szerintem kellő mennyiségű pénzel mindet lehetne kivitelezni. Igazából a könyv nem szerkezeteket ír le hogyan készíts ezt meg azt... illetve azt is, részben... a könyvnek az a lényege, hogy Te magad rakj össze valamilyen furcsa vagy nem furcsa szerkezetet/dolgot/tárgyat.

A kérdésem konkrétan az lenne, hogy amit leír a könyv a tudományról, meg a technológiáról, szerintetek az túlzás? Szerintem annyira nem, mellesleg e 2 könyv nagyon érdekes, és bizony nem kevés esze kell legyen az embernek, hogy értse!



2012. márc. 12. 21:45
 1/4 Shai-Hulud ***** válasza:

"szerintem kellő mennyiségű pénzel mindet lehetne kivitelezni."

Természetesen, mindet meg lehetne csinálni. Szerinted miért nem teszik? :-D


"amit leír a könyv a tudományról, meg a technológiáról, szerintetek az túlzás?"

Nem túlzás, hanem szimplán marhaság...

Nem véletlen, hogy a szerzőt (Egely Györgyöt) sehol nem jegyzik tudományos téren. Amiket ír, az nagyrészt ellentmond a fizikának, a termodinamika főtételének. Bár gépészmérnök, de nem ragadt rá az egyetemen az, hogy sajnos a fizika törvényeinek MINDIG igazuk van.


Pedro

2012. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egely sok mindenben téved, és jó esetben beszél szakemberekkel, akik rámutatnak a tévedéseire. Viszont a legtöbbször úgy gondolja, hogy a tévedései ellenére is neki van igaza, és csak irigységből vagy szűklátókörűségből nem ismeri el a szakma. Van egy enyhe üldözési mániája, tipikus példája annak a gondolkodásnak, hogy a "hivatalos emberek" üldözik őt, a magányos hőst. Holott rendszerint egyszerű számítási hibákról van szó.


Szerintem Egely akár hasznos dolgokat is csinálhatna, ha bízna a tudósokban, és őt is komolyabban vennék, ha nyílt lapokkal játszana. De már sokszor volt őszintétlen, pl. nem fizikus, de mindenhol fizikusnak nevezik, és ő ez ellen nem tiltakozik.


Egely különben valószínűleg nem őrült, mint amilyennek sokan tartják, egy mérnök, aki az USA-ban is dolgozott ösztöndíjjal, szóval nem buta. De valami nem stimmel a felfogásával, ami teljesen vakvágányra viszi és tudományos szempontból semmi haszna az egésznek.


Röviden: a könyvei tele vannak hibákkal és "mi lenne, ha" típusú sehova se vezető fantáziákkal, meg jó adag küldetéstudatos, üldözési mániás hozzáállással. Nincs értelme ezeket olvasni, ha nem kifejezetten a csodabogarak érdekelnek.

2012. márc. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van. A termodinamika törvényei helytelenül vannak megfogalmazva, mert ezek CSAK a konzervatív és potenciális erőterekre igazak.
2013. aug. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára sok olvasó meglepődik, de az energiatétel alól tényleg vannak kivételek.

Példa: A fizika azt tanítja, hogy önindukciókor a tekercsben tárolt energia szabadul fel. De akkor mi a valóság? Az, hogy a tekercs kikapcsolásakor a benne lévő fluxus a fluxusmegmaradás törvénye (fluxusállandóság) miatt nem tűnhet el hirtelen. Ezért az indukált áram fluxusa pótolja azt. A mozgási indukció esetében is ez történik.

A tekercs fluxusa: Φ = L·I

A tekercsben tárolt energia: W = ½L·I^2

Látható, hogy mindkét mennyiség ugyanazokat az L és I paramétereket tartalmazza, viszont az energia képletében négyzeten van az I. Ezért ha a fluxusmegmaradás érvényesül, akkor vele egy időben nem lehet megmaradó mennyiség az energia is, hanem az meg fog ugrani.

Ez alapján működnek a legjobb szabadenergia készülékek, például a Bedini motor és mutánsai (pl. Neogen dinamó), Moray készüléke, Joule Thief, M.E.G., TransVerter, stb. Természetesen a leírt elmélet mérésekkel is igazolható.

2014. jan. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!