Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nagyáramhoz tirisztort honnan...

Nagyáramhoz tirisztort honnan lehet szerezni? KA-es méretezésben.

Figyelt kérdés

Az lenne az aktuális kérdőjel, hogy nagyáramot is elbíró tirisztort honnan lehet kaparni? 1000-2000A-t ki kéne bírnia, illetve 500-800V körüli feszültséget.


Tud valaki valami olyan helyet ahol ilyeneket is árulnak, lehetőleg nem olyan áron amiért egy hónapig kell dolgoznia az embernek, hanem valami konszolidáltabb árért cserébe.



2012. márc. 8. 11:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kösz, hogy ilyen sokat hozzáraksz a dologhoz, sokat segítesz, se.
2012. márc. 8. 22:33
 12/17 anonim ***** válasza:

De mit lehet ebben segíteni? Inkább lődd fejbe magad, az gusztusosabb látvány lesz, ha már mindenképp valamiben meg akarsz halni.


Amit akarsz, NEM elérhető. Nincs, kész, pont. Nem fogsz előállítani ekkora teljesítményt... Te alapjáraton beszélsz 500KW teljesítményről, de lehet, hogy 1.6MW teljesítményt is bírjon. Csak viszonyításképp: egy paksi blokk teljesítménye van 465MW körül. Tehát te tárolni és felhasználni akarsz egy ATOMERŐMŰBLOKK teljesítményének a 400-ad részét? Mekkora kondikat akarsz használ? Húsz tízemeletes panelház? :D


Ügye te sem gondolod komolyan, pláne, hogy egy ilyen eszközt megkapsz valahol minimálbér körüli összegért? :)

2012. márc. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

5kW teljesítmény maximum, de csak egy töredék időre. A tirisztor túlméretezése meg azért lenne szükséges, hogy ne szálljon el véletlenül, mert épp egy kicsit túl lett méretezve a dolog.


És ne nézz hülyének másokat úgy, hogy azt se tudod, hogy ki van a másik oldalon.


A fejbelövést meg kívánd másnak, nekem ne, kösz.

2012. márc. 8. 23:43
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem csináltam még ilyet, sőt, nem is láttam még, de el tudom képzelni. Ahogy azt is, hogy szerintem rosszul állsz hozzá a feladathoz és azt teljesen más módon is meg lehet csinálni. Csupán a felületes villanyos képzettségedből adódóan is...


Szóval baromság. Még Tesla is röhög rajtad a sírjában, pedig neki is sikerült néhány hlyeséget csinálnia :-D.


De megnézném, hogy veszel egy sok ezer amperes, ezer voltokat kapcsolgató tirisztort :-D

2012. márc. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 som3on3 válasza:
Először is, ÉN tudom, hogy te mit akarsz csinálni, mivel én is pont ebben a helyzetben vagyok. Vannak weboldalak, ahonnan rendelhetsz nagyobb tirisztort, 3-400 amperest is, de azok 30-40 ezer Forint körül vannak. Ugyanakkor a tirisztor impulzusüzemben több kA-t is kibír, szóval jó egy 2-300 amperes darab is pl vakeráról, vagy akárhonnan. Kecsegtető ugyan, hogy akkor majd veszek több tirisztort és párhuzamosan kötöm őket, de azzal az a baj, hogy nem ugyanakkor gyújtanak be. Ha már tirisztorral akarod csinálni ügyelni kell arra is, hogy tudd kioltani mert sokszor nyitvamarad. Átmeneti megoldásként tudok javasolni vmk100-160 as mágneskapcsolókat, veszteséges, de ezért jó kisütőszerkezetnek bizonyult nekem. Azért legyen VMK, mert azt szét tudod szedni könnyen és tisztítani az érintkezőket. (100-200 lövés után ráfér, hidd el :P ) A többi kommentelőnek meg üzenem, hogy kicsit utánanézhetnének annak, hogy mi is valójában egy coilgun, és ne egyből az észt osszák.
2012. jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Szia,


Nekem nem coilgunhoz kell, hanem máshoz (ugyan hasonló dolog, de közel sem azonos). Illetve idő közben sikerült szereznem egy SKT-240 tirisztort (3500Ft-ért :D), Ami teljes mértékben kimeríti azt a problémakört amire nekem szükségem lenne.


Ajánlom:

[link]

2012. júl. 7. 14:12
 17/17 anonim ***** válasza:
Hadd tippeljek, kocsikapu gyors nyitósínjéhez kell?
2012. júl. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!