Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik-e olyan anyag, ami...

Létezik-e olyan anyag, ami leárnyékolja a mágneses teret?

Figyelt kérdés
Van egy kartondobozom, beleteszek egy fémet. A doboz külsö falához odatezsek egy mágnes, a mágnes afémet odavonzza a doboz falához. Cseréljük le egy a doboz anyagát egy olyan anyagra, amellyen nem tudom odavonzzani a fémdarabot, vagyis lerányékolom vele a mágneses teret. Létezik ilyen anyag és ha igen, mi a neve?
2012. febr. 3. 22:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
65%

Egyik elterjedt technológia az EMC árnyékolás, ami nem más, mint egy Faraday kalitka valami körül. Sok helyen jobb (gazdaságosabb) ezt kivitelezni egy fémháló szerűséggel. Pl. szerver-szobákban, stb. De elektronikai eszközöknél általában a készülék fém házának a földelése is bőven elégséges.


Az EMC árnyékolás csillapítását (hogy mennyire árnyékol) dB-ben szokás megadni. Ez akár más-más lehet különböző frekvenciájú elektromágneses zavarok felfogásánál. Illetve a geometrián is sok függhet.

2012. febr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, nem olvastad el a kérdést jól!

Mágneses tér árnyékolásáról , nem pedig statikus villamos tér árnyékolásáról vagyon szó.

2012. febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Elektromann válasza:
Én is az árnyékoláson gondolkodok. Van egy mágnesem, amit winchesterből szedtem ki. Az az érdekes benne, hogy egy fémen van, ami viszonylag jól árnyékolja a mágneses teret. Az egyik felén, ahol a mágnes van, mindent nagyon erősen magához húz, de a másik felén, ahol a fém van, jóval kisebb a mágneses tér ereje. Valaki meg tudja mondani, hogy ez hogy lehetséges?
2013. nov. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
őő, hát igen, erre én is kíváncsi lennék, hogyan lehet az, hogy a japánok az N-52 Neodimium mágnest le bírták árnyékolni 5mm vastag ...- nade mivel??? -az ott nem aluminium! -szóval mi a neve?
2014. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Az a helyzet, hogy én most nem szeretném megérteni a folyamatokat, legalábbis teljesen nem. Csak annyit mondjatok meg, hogy a probléma van-e vagy lehet-e akkora, hogy kelljen vele foglalkozni. Ha igen, akkor tudtok-e konkrét terméket ajánlani, amit be tudok tenni a parketta vagy a szőnyeg alá, és szigetel, és amit egy átlagkeresetű ember is meg tud venni? Azt értem, hogy 100%-os szigetelés nincs, de ha már csökken a probléma, akkor és volt értelme a dolognak.


Egyébként az nem kérdés, hogy ezek a sugárzások vannak, csak az a kérdés, hogy ezek hatnak-e az emberi szervezetre és ha igen, akkor hogyan.

2016. aug. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
bocs, ezt a választ nem ide szántam.
2016. aug. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 EagleHUN ***** válasza:

Igen létezik mágneses árnyékolás.


Speciális ritkaföldfém ötvözetekkel hozható létre ilyen anyag.


A hétköznapokban is találkozhatunk vele mivel minden hagyományos HDD -ben található egy ilyen lemez.

(A mágnesei erre a lemezre vannak felragasztva.)


//A többi hozzászólást nem olvastam végig. Nem pontoztam.//

2020. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Fridrik Ax válasza:
MU-metal
2022. febr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!