12cm hosszúságú mini ágyút milyen acélból csináljak? (ami jó nagy nyomást kibír)
A suliba már csináltam egyet, de az lágyacélból volt és minta is a tanárom, hogy ne tömjem tele, de azért ez sem piskóta. Szeretnék egy újat csinálni amit már egy kicsit jobban kidolgozok. Azt elfelejtettem leírni, hogy olyan anyag kéne amit esztergálni is lehet, én bronzra gondoltam csak azt nem tudom, hogy lehet-e esztergálni.
Előre is köszi!
Hát anyag szempontjából az A50 talán azért nem a legjobb, mert tele van kénnel és foszforral.
Én valami KL-es anyagot ajánlanék. Egyébként függ majd a falvastagságtól is. Méretezned kéne a szerkezetet összetett igénybevételre. Egyébként a bronz forgácsolható.
Speciális anyagokkal kereskedő nagykerekben lehet venni vastagfalú, kis átmérőjű, forgácsolható csöveket nyomástartó edényekhez (varrat nélküli).
Persze, méretezni kell, de azt csak akkor tudod, ha van fogalmad a nyomás csúcsértékéről, ami 1000 ...10000 bar-os nagyságrendű lehet, de fogalmam sincs mekkora.
Ez erősen függ pl a lövedék szorulásától a csőben!
Ha sikerült kiderítened, legalább a kazán-formulával ellenőrizd, és ne feledkezz meg a biztonsági tényezőről!
Mégvalami: egy miniágyú semmivel sem veszélytelenebb, mint egy pisztoly! Nagyon vigyázz vele!
Mikor telefonkönyvre lőttünk, a 4,5 mm-es légpuska a 60. oldalig fúródott be, a 8 mm-es miniágyú a 400.-ig! Több száz méterre elrepül a lövedék, és gellert is kaphat!
A KL-es acélok nyomástartó acélok. Nagy nyomású tartályokhoz szokták használni.
De mint említettem, mindenképp méretezz. Az anyagminőség főleg a falvastagságot fogja befolyásolni. Tehát ettől függ majd pl. a szerkezet tömege.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!