Miből fakad az elektron negatív töltése? Az is ismeretlen az embeiség számára még?
"pl a gravitációt sem tudjuk, h miből fakad."
hallottál már albert einsteinről? igen? na de tudod is hogy ki ő? igen? de tudod hogy mit csinált? nem... gondolom én, mert azért írtad ezt.
ő mondta ki, hogy a gravitáció a téridő görbülete egy nagy tömegű objektum hatására. nobel-díjat kapott érte és a modern fizika a mai napig ezt tartja elfogadottnak.
az elektron egy alapvető energiafelgyülemlés. egy rezgés ami visszafordul önmagába és gömböt formáz (látszólag). a helyét azért nem tudjuk meghatározni, mert ez tiszta energia, azaz nincs anyaga (mivel az anyag relatívan nem is létezik).
nem tudom hogy mért negatív a töltése. talán azért hogy a pozitív töltés tudjon mit vonzani...
Köszönöm a válaszokat.
A második válaszra reagálva:
"ő mondta ki, hogy a gravitáció a téridő görbülete egy nagy tömegű objektum hatására. nobel-díjat kapott érte és a modern fizika a mai napig ezt tartja elfogadottnak. "
Ez a gravitáció kialakulását nem magyarázza meg. Azt ugyanis a fizika mai állása szerint nem tudjuk, hogy mitől jön létre minden tömeggel bíró test körül (és nem csak a nagy tömegűek körül, ahogy írtad). Erre elmélet a Higgs részecske. Sztem nézz utána mielőtt trollkodsz :)
(keresd googléban a "Nagy Hadron ütköztető" címke alatt.)
Szóval nem, nem tudjuk, hogy valójában mitől van a gravitáció....
"09-16 22:52"-es hozzászóló!
Nem mondtál semmi olyat, amiben ne lett volna valami óriási baromság. Majdnem 10 hlyeséget mondtál. Bírom azokat, akiknek minél inkább felszínesebb a tudásuk valamely témában, annál inkább állnak ki mellette és annál inkább néznek le másokat, még ha csak a látszata is van meg, hogy valamit nem tud 100%-osan.
Jobban is megfogalmazhattam volna... namind1 még reggel van.
Kedves kérdező!
Valóban nem tudjuk miből fakad a gravitáció. Az az elmélet, hogy a Higgs Bozon ad tömeget a gyenge közvetítő bozonoknak és a fermionoknak (kvarkoknak és leptonoknak). Továbbá a gravitont se mutatták ki, amely a gravitáció közvetítő részecskéje lehet.
A feltételezett gravitonok hatására létre jövő gravitációs hullámokat általi térgörbületet talán éveken belül kimutatják közvetlenül is. Közvetetten már kimutatták, erre járt 1993-ban a Nobel-díj.
Egyébként többször mértek valamit, ami lehet talán a Higgs-Bozon, de a mérés pontatlanságából fakadóan nem tudták kijelenteni.
Ahogy talán mértek már gravitációs hullámokat is, viszont a mérés hibahatárán belül. De már épül egy új detektor (a jó néhány meglévőn kívül), amivel már remélik, hogy kimérik valamikor.
Az elektronról negatív töltéséről többet tudunk, de ki tudja, hogy eljöhet-e az, amikor mindent fogunk róla tudni (nem, vagy nem tudhatjuk)? De tény, hogy ott is akad néhány kérdés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!