Miért alszunk?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 11:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Hiszen izmaink, csontjaink akkor is pihennek amikor fekvő testhelyzetben vagyunk, a szemünket is le tudjuk csukni anélkül, hogy aludnánk, szerveinknek ugyanúgy kell működniük mint amikor ébren vagyunk, a lélegzés sem áll le alvás közben, és az agyunk is működik hiszen álmodunk.
2011. júl. 13. 11:40
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, működik az agyunk, de nem úgy, mint éber állapotban.
2011. júl. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy hosszabb hangvételű dolog, mindenesetre a tanulást teljességgel lehetetlenné teszi, ha nem alszol sokáig. Értsd úgy, hogy az emlékek rögzülése nem történik meg, előbb-utóbb teljesen használhatatlan leszel.
2011. júl. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Alvás során rendeződnek a memóriafolyamatok, ami nem szelektálódik ki, átkerül a hosszú távú memóriába. Álmodást (REM szakasz) egyesek szerint a kiszeletkált emlékek okozak, de ami biztos, hogy az álmok segítik az érzelmi feldolgozást. 4 szintű alvásmélység van, melyet az agy szinkronizált működése jellemez, ezeket váltja éjszakánként 4-5x a REM, azaz az álmodós szakasz, amikor az agyhullámaid deszinkronizálódnak. Tehát az agyad éjjel pihen (többé-kevésbé, mivel egyes alvásszakaszokban a hangingereket feldolgozza, és eldönti, reagál-e rájuk - felébredsz-e; látással ilyen gond nincs, mert az emberek be szokták csukni a szemüket...)
2011. júl. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
50%
Én azért szoktam, mert álmos vagyok.
2011. júl. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előzőnél a pont. De van egy ismerősöm, aki nem alszik, csak meditál. De az agyát sem használja gondolkodásra. Mindent megérzésből cselekszik. Olyasmi, mint a jógik.
2011. júl. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

azért mert az emberi elme(nem az agy) nem bírná el a sorozatos tapasztalást, egyszerűen besokallna, és ez kihatna a fizikumra, ami aztán megállna működésben, vagyis a test meghalna. éppen ezért van hirtelen sokkhatásnál az ájulás is...túl durva az információ az elmének, ezért automatikusan visszahúzódik egy "mélyebb" állapotba...a mély alváséba, ami nem az álomnak felel meg, de az agy még mindig működik...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az agyunknak van szükség a pihenésre, valóban, alvás közben is működik, de nem olyan intenzitással, ezt már vizsgálták is (azt hiszem EEG-vel, de ebben már nem vagyok biztos:D)

Továbbá rengeteg hormon sokkal intenzívebben termelődik az alvás során, pl a növekedési hormon is (szomatotropin hormon), meg még sok minden egyéb.

Meg hát éber állapotban nagyon sok inger ér minket, továbbá az agyunkat, nem bírnánk ki, ha folyamatosan ennyire intenzíven érne minket.

Nem mellesleg alvás során regenerálódik is a szervezet.

Kb. 10 napig bírja ki az ember alvás nélkül (ha jól tudom:D), pl kaja nélkül akár 40 napig is...

2011. júl. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ezt hiaba kerdezed meg itt vagy akarhol mashol, mert teljesen biztosan meg senki sem tudja hogy miert van szuksegunk alvasra, foleg ennyire
2011. júl. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!