Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem gyártanak gyógyszere...

Miért nem gyártanak gyógyszeres tapaszokat, hiszen a nikotin tapaszoknál is beválik?

Figyelt kérdés

Szóval úgy értem, hogy a gyerekeimnek kínkeservesen tudom csak a gyógyszereket beadni, mert keserű, és kiköpik, stb.(3-4 évesek).

Jó lenne, ha pl lázcsillapító tapaszt lehetne kapni, akkor nem kellene kínlódni a keserű bogyókkal, és szirupokkal.

Vélemények?


Köszi


2009. márc. 9. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szirup nem keserű! Kedvenc foglalatosságom volt lázasan anno azt eszegetni...

Amúgy pont a látcsillapító "tapasz" létezik: egy nedves (langyos víz) karkötő pl. pelusból tekerve. Szépen hűt, és nem kell gyógyszert bevenni hozzá. Bokára is lehet tenni: összesen akár 4-et is feltehetsz.

2009. márc. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Tapaszt csak olyan szerrel lehet készíteni, ami felszívódik bőrön keresztül. A gyógyszerek nem ilyenek, azoknak hamar a keringésbe kell kerülniük.
2009. márc. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy egy hatóanyag hogyan jut a vérbe, vagy hogy egyáltalán a vérbe kell-e hogy jusson. Az se mindegy, hogy mekkora dózis, milyen gyorsan kell hogy bejusson.


Egy szopogatótabletta vagy egy köhögés szirup esetén bármilyen furán hangzik, maga a szopogatás illetve a lenyelés folyamata keni a torokra a hatóanyagot.


Ahol ilyen funkcióra nincs szükség, ott tablettába adják az anyagot, és az emésztő rendszeren át jut a véráramba, de előbb átjut a májon.


Ha ez nem járható út, akkor ugye jön a szuri. Olyan is van, hogy nem is közvetlenül a vérbe kell a hatóanyag hanem bőr alá, ez a szubkután injekció.


A tapasz és a bőrre kenhető kenőcs a legrosszabb módszer, mert bár fájdalommentes, de a dózist igen nehéz beállítani, mivel nem mindenkinek ugyanúgy szívódik fel a bőrén át, illetve nem is mindenféle anyag tud keresztülmenni a bőrön (szép is lenne, pont az a bőr feladata, hogy ezektől védjen). Vagyis egy tapasz vagy kenőcs esetén sosem lehet tudni, hogy a benne levő hatóanyag 50 vagy épp 90%-a szívódott fel, ami pl egy lázcsillapító esetén nem járható út. A nikotin esetén azért is kell tapasz, mert a májon át jutva sokkal mérgezőbb, így pedig megkerüli ezt az utat.


A legtöbb gyógyszerből hirtelen kell nagy mennyiség, míg egy tapasz hosszan adja le és viszonylag kicsit.


A keserű bogyókat bevonhatnák cukormázzal, de az sokkal veszélyesebb, mint így, mivel egy esetleges gyógyszermegtalálós "baleset" során egy gyerek simán bekapna több édes bogyót, ami meg is ölheti, így meg kiköpi, mert keserű. (Ezért is nem jó a vitaminkészítményt cukornak álcázni.)


Összefoglalva:

A gyógyszer adagolása, célba juttatása mindig a hatóanyag típusától függ, de mindig törekedni kell arra, hogy minél pontosabban tudjuk megmondani, hogy mennyo jutott a szervezetbe. Tapasznál ez nem lehetséges.

A gyógyszer íze biztonsági részben okokból keserű.

2009. márc. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Előttem nagyomn jól leirták miért vannak tabbletták tapaszok helyett,én azt tanácsolom törd össze és rakd bele nekik egy kanál pudingba vagy nutellába:-)) Emlékszek gyerekkoromban anyukám mindenre rátudott venni egy kis édességgel,a csokipudingnak sosemn ellenálltam:D
2009. márc. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!