Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az elektormos töltés?

Mi az elektormos töltés?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2011. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt én is képes voltam megtalálni. De sajnos egyáltalán nem értem ebből, hogy mi az elektromos töltés.
2011. máj. 4. 21:53
 3/11 anonim ***** válasza:

Olyan valami, mint a tömeg, csak lehet pozitív és negatív is. Azonos előjelű töltések vonzzák egymást, különbözőek taszítják.


Amiben a tömegtől különbözik, az az, hogy mozgó elektromos töltés mágneses mezőt hoz létre.


Amúgy javaslom szépen sorban a 7. 8. ... os fizikakönyveket, ha a Wikipediához még kicsi vagy.

2011. máj. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tom Benko ***** válasza:
A sztatikus elektromos mező forrása.
2011. máj. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mitől lesz valami sztatikus? Egyébként nem tudom elképzelni az elektromos töltést egyszerűen... Nem csak az elektronoknak vannak töltéseik? Miért hívjuk őket akkor elektronoknak? Egyébként olvastam, hogy az atommag pozitív töltésű... viszont a proton is pozitív, nem? Akkor hogyhogy nem taszítják egymást? És mivel az elektron negatív töltésű, miért nem vonzza oda magához az atommag?
2011. máj. 4. 23:20
 6/11 A kérdező kommentje:
Aha, szóval protonok meg neutronok alkotják az atommagot... Nos viszont a kérdés még mindig fentáll, hogy miért nem vonzza oda magáthoz az elektronokat az atommag. Miért csak keirngenek körülötte?
2011. máj. 4. 23:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha el se tudod képzelni, akkor hagyd is. Vagy keress tanárt.
2011. máj. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Miért nem próbálsz meg inkább egy egyszerű és korrekt választ adni a kérdéseimre? Azt hittem ennek az oldalnak ez a célja.
2011. máj. 4. 23:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Miből áll az elektromos töltés? Ez a kérdésed?


Ha ezt úgy gondolod, ahogy például el lehet magyarázni a kémiai vegyületeket, hogy milyen atomokból tevődnek össze és azok milyen szerkezetet alkotnak, akkor erre az a válasz, hogy nem tudjuk.

(megjegyzem, erre a kérdésre a választ Richard Feynman Nobel díjas fizikus se tudta).


A protonok azért nem repülnek ki az atommagból, mert ott még neutronok is vannak és a protonoknak és a neutronoknak az a tulajdonságuk, ha nagyon közel vannak egymáshoz akkor vonzzák egymást, ez az úgynevezett erős kölcsönhatás és ez az erő ellensúlyozza a protonok taszító erejét. Amúgy megjegyzem a protonok az atommagban a mag felszínén helyezkednek el és belül vannak a neutronok.


Az elektronok azért nem esnek bele az atommagban, mert a kvantummechanika törvényszerűségei ezt nem engedik meg. Ez azt jelenti, hogyha nem a kvantummechanika lenne érvényben, hanem a hagyományos fizika, akkor az elektronok a másodperc milliomod része, vagy még rövidebb idő alatt belezuhannának az atommagba.

2011. máj. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!! :) Teljesen érthető és kielégítő volt!
2011. máj. 5. 01:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!