Szerinted milyen a gyk-n a válaszok számának eloszlása?
Figyelt kérdés
A kérdések mellé ki van írva, hogy hány választ adtak rá. Ezeknek a számoknak milyen lehet a valószínűségeloszlása? Lehet hosszúfarkú?
2011. ápr. 17. 13:03
1/8 anonim válasza:
Ezen már én is gondolkoztam. :) Fogalmam sincs, szerintem inkább kétcsúcsú, mert a nagyon egyoldalú válaszok kapnak sok szavazatot, vagyis sok negatívat vagy sok pozitívat, a köztesekre szerintem annyira nem szoktak szavazni. Persze, ott a rengeteg "megosztó" válasz, amikre sokan jót, sokan rosszat adnak, így egy közepes lesz a vége. Aztán az se mindegy szerintem, hogy ki szavaz, mert rendre jönnek ki olyan értékek, hogy 62%, 84% stb. néhány szavazat után, amik nem jöhetnének ki 0, 50 és 100% átlagaiból. Szóval kell lennie valamilyen korrekciónak, talán arra nézve, hogy általában milyet szavaz az illető.
2011. ápr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 anonim válasza:
Ha minden felhasználó válaszai azonos eloszlást követnének, akkor az egésznek normális eloszlásúnak kéne lennie.
2011. ápr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 anonim válasza:
Hosszúfarkú. Voltak rekordkísérletek arra, hogy mennyi választ tudnak begyűjteni. Az egyikre válaszoltam is, több, mint százezer válasz érkezett.
2011. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
Jaj, de hülye vagyok, 13:40 és 13:41-ként válaszoltam, és úgy értettem, hogy a válaszok értékelésére vagy kíváncsi. A válaszok száma az szerintem is "hosszúfarok".
2011. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, látom nem én vagyok az egyetlen, akinek ilyen az eszébe jut :)
2011. ápr. 18. 12:56
6/8 anonim válasza:
Szerintem inkább emlékeztethet a Poisson eloszlásra, mint a normál eloszlásra -> a kérdések többségére csak egy-két válasz érkezik, de kis valószínűséggel nagyon sok.
Mondjuk a Poisson-hoz túl sok válasz van... lehet, hogy a lognormál eloszlás jobban illik. azaz, ha ábrázoljuk a gyakoriságot a válaszok számának logaritmusának függvényében, akkor egy szép normáleloszlást kapunk. Lehet, erre írok egy programot, és megnézem. Ez elég érdekes. (A lognormál eloszlás az élet sok területén megjelenik: [link]
Akit érdekel az bütykölhet rajta. Tesztelésként le futtattam az állatos topic kérdéseit felsoroló első 1000 oldalon. A feldolgozás a lognormál eloszlást erősíti meg. (20000 kérdésre 124000 válasz érkezett :-) A tesztadatsorról készült grafikon itt látható:
A teljes állományon kb reggelig fog tartani a futás. (Remélem nem dobnak ki az oldalról. :-D ) Érdekesség képpen külön kezelem az egyes fő topic-okat, kíváncsi vagyok, hogy van-e különbség az átlagos válasz/kérdés arányban.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!