Van ilyen tudomány ami ötvözi az alábbiakat?
Nagyon jó lenne ha lenne valamilyen szak ahol ilyeneket tanítanak:
Legfontosabb a matematika, ez lenne mindennek az alapja. Többi tudomány: pszichológia, testbeszéd, grafológia, lélektan, geometria, vallástudomány, természetgyógyászat, rajz, az emberek viselkedése, művészet, sport, fizika, kémia,kutatás, felfedezés, logika, jellem ... s a többi hasonló érdekes dolog.
Oké értem, de nem kell egyszerre minden
A matek alap és mellé még néhány a felsoroltakból, ahogyan össze lehet variálni
Hát a matek alappal csak ezeket tudod összekombinálni:
geometria, fizika, kémai (olyan nincs hogy kutatás), (meg olyan sincs hogy felfedezés), logika.
Azért írom hogy olyan nincs, mert ez mindenre ráhúzható, kutat a biológus, a grafológus, a paleontológus, meg még jó pár ógus, és kevésbé ósus, mint pl. a természtgyógyász vagy miaz.
Gyakorlatilag az itt felsoroltakhoz képest egyszerűbb lenne ha azt mondanánk mire ne menj, érdemes lenne kicsit szűkíteni a kínálatot, mert van az úgy, hogy
aki mindenhez ért, az nem ért semmihez, csak aki 1 valamit nagyon ért, az ért valamihez.
Baleys
Köszönöm a válaszokat! :)
Baleys,tényleg rosszul fogalmaztam, de egyébként igazad van.
rudolf, nem tudod, van-e olyan tudomány ami az ilyen pszichológia, testbeszéd, lélektan meg grafológia féle tudományokat matematikailag értelmezi? Tehát az emberek személyiségét logikailag vizsgálja?
Ez nagyon érdekelne. :)
(Egyébként tudom, hogy nem valami értelmes ez a kérdés)
Még kihagytam egyébként egy csomó dolgot. Pl. gyereknevelés, erkölcs, életfelfogás, érzelmek ... (ez most megint értelmes, tudom)
meg még érdekelnek ilyen teológiai kérdések, meg hogy az emberek hogyan gondolkodnak, mitől függ a személyiség és egyáltalán mi az. De legfőképpen a matek, szeretek magamtól rájönni új dolgokra, egyedül bebizonyítani egy tételt vagy jelenséget meg ilyenek (egyébként erre értettem főként a felfedezést). :)
Te tényleg nagyon el vagy tévedve azzal kapcsolatban, hogy mi az a felsőoktatás. Valami nagy ködös zsenigyárnak képzeled talán, ahol az átlagos emberekből James Bond-ot csinálnak.
De igazából ez nem így megy. A tantárgyakat nem céltalanul összeválogatják, hogy valami érdekességet tanuljon a nép öt évig. Az a cél, hogy valamihez értő embereket képezzen, nem pedig hogy ilyen fél év lélektan fél év geometria után kapjon egy papírt arról, hogy ő életművész.
A biológus tanul például biokémiát, etológiát, talajtant, biogeográfiát, anatómiát. Ezek jó része nem érdekes, csak tudni kell ahhoz, hogy biológus legyél. Persze van alap matek meg egy minimális biofizika, sőt a biokémia előtt sima kémia is van.
De pl hogy akarsz életfelfogást tanítani? Bemegy a tanár és... mit mond? Fél évig beszél a saját életéről? Vagy mi? És ki tanítaná? Akinek papírja van, hogy boldog?
Érzelmeket megélni leginkább művészetek tanítanak, de ezt se fogják megtanítani neked még a művész főiskolák sem. A zene szakon pl zeneelmélet, zenetörténet meg ilyesmi megy, nem pedig érzelmek megélése. Azt neked magadnak kell megtanulnod, kifejlesztened.
És az egyes emberek viselkedését matematikailag csak a Gyilkos számokban lehet leírni. A tömegek viselkedése az más kérdés, azt már lehet modellezni. Szóval az elképzeléseid nagyon... hát aranyosak... vagy nem tudom hogy is mondjam. Csak nem működnek.
Elég nehéz egyszerre mindenről tanulni. :-) A tudományra ma pont a specializáció, s nem a interdiszciplinaritás jellemző. Én pl. antropológiát tanultam Miskolcon, abba nagyon sok mindenről volt szó jogi antropológiától, kognitív antropológián át, gazdaság-, vallás-, vizuális antropológiáig, stb. Úgyhogy mehetnél pl. szociológia- antropológiára Miskolcra, a szociológiában sok matek is van. :-)
De amúgy olvasd el ezt a cikket, lehet hogy érdekelne:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!