Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Félálomban mi okozza azt az...

Félálomban mi okozza azt az elesős-hirtelenfelébredős dolgot?

Figyelt kérdés
Mikor elkezdesz álomba merülni és vagy megbotlasz már álmodban vagy leesel valahonnan, és hirtelen így megrázkódsz és "kiesel" az álomból... másnak is szokott lenni? Ez mitől van?
2011. jan. 17. 14:55
 1/7 Azeriel válasza:
hello nálam is szokott lenni ilyen,csak nekem a lábam szokott rángatózni -.- sok hülye álmom volt amit te le írtál a kérdésedbe de nem tudom mitől van
2011. jan. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van, nem tudom mitől.

Olyan mintha hirtelen ágyról esnék le.

Kb. óvodás korom óta van, de mostanság egyre ritkábban. 27/L


Egyszer még olyan is volt kb. 10 éve, egy nyári táborban, hogy egymás után rohamszerűen tört rám, hangokat is adtam, olyan volt mintha csuklottam volna.. Pedig tudtam hogy nem az. A többiek meg röhögtek, hogy miket csinálok, én meg mondtam hogy csuklok. Azóta sem fordult elő velem ilyesmi.

2011. jan. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ismerős nálam is az érzés :) Csak én szekrények, ill. falnak megyek neki :D

De hogy miért? Jó lenne ha valaki érdemi választ tudna adni.

2011. jan. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi pont tegnap beszéltük ezt a tesómmal! Alólam a lépcső meg a járda szokott eltűnni! :D

20f

2011. jan. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én "csak" zuhanni "szoktam". Szerencsére nem olyan gyakran.

Viszont nálam van, hogy más riaszt fel így félálomból. Kavarognak a gondolatok, képek a fejemben, és egyszer csak olyan, mintha valaki átkapcsolná "hangyásra" a tévét, látom a szűrke "mászkáló hangyákat", maximális hangerővel, sisteregve. Szóval olyan se kép se hang állapot, ami nagyon megijeszt. Szerencsére ilyen eddig még csak kétszer vagy háromszor fordult elő velem...

A kérdésre válaszolva: szerintem azért lehet, mert valami felidézi ezt a fajta álomképet, és mikor elkezdesz zuhanni, vagy megbotlasz valamitől, akkor azt az agy éppen nem tudja eldönteni, mennyire vegye komolyan. Ugye le van gátolva félig, mert csak álom, de ha valóban veszélyt jelent a zuhanás, akkor bizony fel kell ébredni. És mikor úgy dönt, hogy a zuhanás valós veszélyt jelent, felriadsz.

2011. jan. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem is volt olyan mikor álmomban elkezdtem szédülni, és úgy keltem föl hogy hányingerem van, és majdnem hánytam.:S
2011. jan. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nemrég tanultam egykerekűzni. egyszer azt álmodtam hogy jön egy járdaszegély és én elesek, így ébredtem fel hirtelen.
2011. jan. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!