Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha két háromszög területe...

Brain Storming kérdése:

Ha két háromszög területe egyenlő, akkor a kerületük is egyenlő?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet az ilyen viszonyt algebrailag leírni?
2011. jan. 11. 00:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


szerezz valami kötelet, befőttesgumit, vagy övet pl, és feszítsd ki háromszöggé, pl olyanná aminek hosszú nagyon az egyik oldala, és a magassága nagyon kicsi. Utána alakítsd át egyenlőszárú 3szöggé.


bár itt a kerület egyenlő, és a terület változik, de ebből belátni nem nehéz, hogy akkor ha a terület egyenlő, akkor is változhat a kerület.

2011. jan. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 4k05 ***** válasza:
100%
Húzz két párhuzamos vonalat a papíron, és vizsgáld e párhuzamosok között elhelyezett háromszögeket, a következő módon. Mondjuk az alsó vonalon jelölj ki egyenlő hosszú szakaszokat egymástól bizonyos távolságra, lehetőleg minnél távolabb legyenek egymástól. Ezen szakaszok végponjait kösd össze a felső vonalon tetszőlegesen kijelölt ponttal. Így kapsz pár háromszöget, melyeknek ugyanaz a harmadik csúcspontja. Mármost ezeknek a háromszögeknek ugyanakkora a területe, hiszen alapjuk, és magasságuk hossza megyegyezik. Ugyanakkor e háromszögek kerületei nyilván nem egyenlőek, hiszen az alapszakaszok végpontjait a kijelölt ponttal összekötő szakaszok sem egyenlő hosszúak. Mindebből az is következik, hogy a kerület akkor lesz minimális, ha a háromszög alapjától külömböző oldalai egyenlő hosszúságúak. Tudom, ez tisztán geometriai levezetés, de én nem tudok algebrait, meg hát nem is értem minek ide keverni az algebrát.
2011. jan. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Algebrai bizonyítás/leírás: hérón képlet a három oldal hosszából adja meg a területet (a három oldal persze megadja a kerületet is).
2011. jan. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!