Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az idő vektormennyiség?

Az idő vektormennyiség?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 01:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A térdimenzióknak az égvilágon semmi köze nincs az időhöz
2011. jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Szóval ha jól értem, akkor az időt onnantól kezdve nevezhetjük vektormennyiségnek, ha képesek leszünk benne visszafele utazni? Ha hülyeséget írtam lécci javítsatok!
2011. jan. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
60%

Az idő nem vektormennyiség. A vektorokat 3D-s térben értelmezzük, így az időt nem tudjuk. "Esik egy tárgy, rajzold be, hogy merre mutat az idő rajta:)"

Lehet, hogy egyszer az időt is vektornak fogják venni(ahogy külön dimenziónak veszik), de ma skalár. Tényleg elgondolkodtató... mindenesetre szerintem ma nem számítjuk a vektormennyiségek közé.

2011. jan. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A vektorokat 3D-s térben értelmezzük?? :O :$ Vektorterekkel, azok rangjával, dimenziójával mi lesz? n dimenziós vektortér??
2011. jan. 14. 23:18
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem vektormennyiség. Az idő skalár mennyiség, méghozzá azért ,mert gondoljatok bele, mit is nevezünk mi időnek? Tulajdonképpen az "idő" fogalom számunkra mindössze egy összehasonlítás. Periódikusan ismétlődő dolgokhoz(pl Föld keringése, órákban a kvarckristály rezgése)hasonlítjuk az adott esemény lefutási idejét, így nincs értelme irányról beszélni, mivel csak nagysága van.

HA viszont elvontabban vizsgáljuk az idő fogalmát, mint a tér 4. dimenzióját, vagy mint az entrópia növekedésével egyenes arányban változó mennyiséget, akkor valamiféle irányultság tulajdonítható neki, de még akkor sem igazán vektor...

2011. jan. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"az adott esemény lefutási idejét, így nincs értelme irányról beszélni, mivel csak nagysága van."


MOD: Szóval úgy értem, azt mutatja meg ,hogy egy adott esemény lefutási ideje hányszorosa a viszonyítási periódikus jelenségnek.

2011. jan. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Mielőtt azon gondolkodnánk, hogy az idő skalár-, vagy vektormennyiség-e, azt kéne megtudni, hogy létezik -e egyáltalán az idő, mint olyan, hiszen ez is vitatott.
2015. dec. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!