Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Meg tudom azt csinálni, hogy...

Meg tudom azt csinálni, hogy reggel kipihenten ébredjek föl, úgy hogy Kb.8-10 órát alszom?

Figyelt kérdés

Ha 12 óránál kevesebbet alszom, akkor nagyon fáradt és álmos vagyok egésznap.

Fontos lenne, mert pl. fizika órán azt hittem hogy nyelvtan van!

Kezd már "felrobbanni" az agyam!

ha ez segít: 14 éves vok januárban leszek 15 és fiú vok!

vki azt monta hogy használjam az agykontrollt!

próbáltam azt is valamennyit segít, de nem oldja meg a problémámat teljesen!

Korán lefeküdni meg eggyátalán nem tok és korán kelek.

Habár most a téli szünet alatt kialszom magam.

Valahogy azt kéne megoldani, hogy mélyet aludjak.

észre vettem magamon azt hogy éjjel valaki benyit a szobába akkor azonnal felébredek.

vagy a szomszéd szobában vki becsukja az ablakot (mert eléggé zörög)

ez is azt bizonyítja hogy eggyátalán nem alszom mélyen.

Ötlet hogy reggel kipihenten ébredjek föl úgy hogy csak 8-10 órát alszom?


2010. dec. 23. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Nos akkor próbáld agykontrollozni magadnak (de igen erősen ám!) hogy a wok (dupla w-vel) egy FŐZŐEDÉNY, a tok pedig TÁROLÓESZKÖZ. Amikre te gondolsz de többszöri kísérletből csak egyszer sikerült leírnod, azok a szavak a VAGYOK és a TUDOK.


Lusta vagy írni???

2010. dec. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
próbáld meg kikapcsolni a gépet lefekvés előt 2 órával. A TV ben se nézz olyat, ami túlzottan pörgős, inkább a langyi sorozatokat. Próbálj meg lazítani lefekvés előtt fél órával. Fontos még az is, hogy éjfélkor már mindenképpen aludj(szóval 11:30 előtt feküdj le) mert a szervezeted csak ilyenkor lép a mély alvás funkcióba, ilyenkor álmodsz, és alszol a legmélyebben.
2010. dec. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bretso ***** válasza:
Olvass valamit elalvás előtt, nekem az mindig bevált.
2010. dec. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kössz a válszokat!

az elsőnek meg azt üzenem,

hogy ha vki nem tudja mi az az agykontroll maradjon csak tudatlan!

Ja igen és lusta VOK ÍRNI!

2010. dec. 24. 09:51
 5/6 anonim válasza:
Nincsen neked vashiányod? Én akkor aludtam ennyit, mikor nekem volt.
2010. dec. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló problémám, de egyetem alatt volt időm "kísérletezni" azzal, hogy megismerjem az alvási szokásaimat. Most már tudom, hogy ha reggel 9 előtt kelek fel, akkor akármit csinálok (tea, kávé, friss levegőre/hidegbe ülni, akármi), elalszok órákon. Viszont ha 10 után kelek fel, akkor túlalszom magam. Később arra is rájöttem, hogy nem a 9 óra alvás a fontos (5 és fél órával is elvagyok, de az ideális a 7 óra), hanem a lefekvés és a kelés pontos időpontja. Most, mivel megtehetem szerencsére, az az ideális, ha hajnali 2-kor fekszek és reggel 9-kor kelek.

Azt javaslom, hétvégénként, szünetben te is próbálkozz azzal, hogy kevesebbet alszol, és számolgasd, hány óra alvásnál vagy a legéberebb. Lehet, hogy igazából csak 7 óra alvásra van szükséged neked is, csak mindig túlalszod magad, ezért vagy álmos. Azt vedd figyelembe, hogy az álmosság/éberség lehet, hogy csak másnap jön ki rajtad jobban, ezért egy hétvégén csak egyfélét próbálj ki (nálam pl egy nap 5 és fél óra alvással teljesen éberen telik el, de utána hiába alszok 9 órát is, álmos leszek másnap). A másik, amit megfigyelhetsz, hogy mikori kelés/fekvés időpont az ideális neked.

Az éjfél előtti alvás javasolt, az a legpihentetőbb időszak, én is ajánlom az ágyban olvasást...

2010. dec. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!