A voyager jelét mekkora tartományban lehet fogni? a föld bármelyik pontjáról ha éppen felé néz vagy pedig annak a pontnak egy bizonyos területen belül kell lennie?
"Nem más a mozgása. "
De, más.
Éppen ezért ha a vételi oldalon arra számítanak, hogy több milliárd kilométerre van a műhold, és ennek ellenére tizenpár kilométerről érkezik a légkörből, az könnyen kibukik. Pláne hogy a légkörben levő ballonra hat a szél, így könnyen elmozdulhat.
És akkor ott vannak a vételi körülmények is: egy közeli jelforrásból hamarabb ideér a jel (TOA), kisebb a jelveszteség (lásd a már említett szabadteres veszteséget), háromszögelve más szögből látszik, más a doppler-eltolódása, stb...
Szóval további jó éjszakát.
"Nem bukik ki. "
De, kibukik.
Csak egy fizikából felmentett lúzernek nem. ;D
"Szél nem számít lehet holografikus jel vagy egy megfelelő repülőtestről. "
De számít, mert eltéríti a ballont.
"Mondom jobban értek a fizikához mint te. "
Aha, persze. Télapó által odasugárzott hologram-ballon. Aha.
" Mondjuk radarteknikához épp nem értek"
Pont hogy a rádiótechnikához (is) kellene érteni.
Mondjuk Doppler-effektushoz (a Voyager-1 km/s-es nagyságrendű sebességgel távolódik a Földtöl). Meg a háromszögeléshez. Meg a szabadteres veszteség értelmezéséhez.
"hogy te a kis detektoroddal úgy mérd ahogy neked jó"
Itt nem "kis" detektorokról van szó, hanem böszme nagy rádiótávcsövekről. Kicsit más kategória, oda nem engednek fizikából felmentetteket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!