Egy autofókusz nem teljesen pontos?!
Az autofókusz pontos, a szemed tévedhet. Ha nem jó a kép, akkor vagy rossz a gép, vagy nem jó helyre fókuszálsz.
"Miért van többfajta autofókusz?"
Van egyszeri autofókusz, ezt statikus (egy helyben lévő) célobjektumoknál, és van folyamatos autofókusz, ezt viszont mozgó célpontnál használják. Ezen túl többfajta fókuszmező menüpont is kiválasztható, amivel szabályozható, hogy hogy a keresőben látható kép melyik részére fókuszáljon a gép.
Ezen esetben a felhasználót kéne visszavinni abba a "boltba", ahonnan annak idején a szüleinek kiadták.
P.S.
A használtai utasítás arra van, hogy azt elolvassák.
A fotózási szakirodalom is azért van, hogy...
Én rádiógyűjtőként szoktam fotózni. Ha egy bútor rádió belsejébe kell fotózni (ugye egy gyűjtőnek az az érdekes), akkor az autófókusz berosál (rossz helyre fókuszál). Ott erős bevilágítást, vakut és kézi fókusz használok.
Ha a külső oldalát fotózom, akkor az autófókusz sokkal praktikusabb.
Pl ez a MILC egyik előnye a DSLR-el szemben. A DSLR-nél egy külön AF szenzor (valójában szenzorok) dolgozik, ami a tükör mögött helyezkedik el, és pontosan meghatározott távolságra kell lennie a szenzortól, mert a gép azzal számol. Ha az összeszerelésnél, vagy szállításkor, vagy bármikor máskor ez nem pontos, elmozdul, akármi történik, akkor a géped kicsit túl közel, vagy túl távol fókuszál. Ezt hívják front focusnak és back focusnak. Erre tesztelned kell a géped és be kell kalibrálnod, már ha van olyan jó, hogy lehessen kalibrálni.
A MILC-nél az AF pontok magán a szenzoros vannak. Mivel a szenzor távolsága a szenzortól pont nulla, ami nem változik, nem létezik ez az AF pontatlanság sem.
"egy APS-C gép - amilyen neked van - körömpiszoknyi kis keresőjében."
Neked ez a mániád. Miközben a nagyítás általában ugyanakkora.
@9: A nagyítás vagy ugyanakkora, vagy nem - a full frame DSLR-ekben jóformán mindig értelmes nagyítású pentaprizmás kereső van, az APS-C-nél vagy jóval kisebb nagyítású pentatükrös, vagy valóban kb ugyanakkora nagyítású pentaprizmás, kategóriától függően.
De a keresőkép nagyságát a nagyítás önmagában nem határozza meg. A keresőkép mérete így néz ki:
(1/crop faktor)*nagyítás*lefedettség
Tehát a crop faktorral fordítottan arányos a keresőkép nagysága, így egy APS-C DSLR-nek másfélszer vagy akár 1,6-x kisebb a keresőképe, mint egy full framesnek, még akkor is, ha a nagyítás ugyanakkora. Ami - ahogy írtam fent - ráadásul csak az esetek egy részében igaz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!