Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Adatelemzésre az R vagy a...

Közgazdász Uraság kérdése:

Adatelemzésre az R vagy a Python a jobb?

Figyelt kérdés

ma 02:09
 1/3 Psycho ***** válasza:
0%
SPSS nem opció esetleg?
ma 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a feladat. Egyszerűbb feladatnál amit jobban ismersz, ha kicsit öszetetetbb a feladat akkor egyértelműen az R.


Az SPSS se rossz, de az R hez képest lényegesen drágább.

ma 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%
Tudományos kutatás, felsőoktatás világában az R az elterjedtebb és barátibb lehet. Viszont ezen kívül szinte mindenben a Python lett az első számú, és az üzleti szférán kívül már az említett tudományos kutatási szférában is szorítja ki az R-t. Ettől még persze nem jobb, csak elterjedtebb lett. - De igazán tényleg attól függ, hogy melyik a jobb, hogy mire és hol kell. Ha tudományos szféra, akkor jó lehet az R, azon kívül viszont jobb lehet Pythonnal dolgozni, mert mindenki más azt csinálja és együtt kell működni mások munkáival. (Annak ellenére mondom ezt, hogy én tudományos pályán szerettem az R-t és jobbnak találtam a munkát vele, mint Pythonnal - de utóbbiba kényszerültem az üzleti világba váltás miatt)
ma 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!