Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egyre több az elektromos autó...

Egyre több az elektromos autó ,mit fognak csinálni a rengeteg elhasználódott akkumulátorral? Újra lehet őket hasznosítani?

Figyelt kérdés

aug. 21. 20:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
23%

#10 "Az akkumulátorok anyagának a 100%-os újrahasznosítása egy teljesen megoldott műszaki probléma. Sokkal olcsóbb onnan kinyerni az értékes alapanyagokat, mint bányászni."

Ha erre tudnál egy linket adni, akkor azt megköszönném.

aug. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
37%

[link]


(A műszaki belátásra meg alapműveltségre sajna nem létezik közvetlen link.)

aug. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
49%

A Google-fordító a barátod:

[link]

aug. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
23%

#12 és #13 Tehát nem tudtál olyan forrást adni, ahol "Az akkumulátorok anyagának a 100%-os újrahasznosítása egy teljesen megoldott műszaki probléma. Sokkal olcsóbb onnan kinyerni az értékes alapanyagokat, mint bányászni."

A jelenlegi legjobb technológiák az akkumulátorokban lévő FÉMEK (és nem a teljes akkumulátor anyagának) 95%-os kinyerését biztosítják (pirolízisnél 40-60%, hidrolízisnél valamivel jobb a teljes anyagvisszanyerési ráta).

Az ipari tapasztalat az, hogy például a lítium esetében a bányászathoz képest az így visszanyert fém hatszor annyiba kerül.

aug. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
16%

#14 (09:38) - hiába szajkózod az ostobaságaidat, és 25 éve az egyetemen levizsgáztam kémiából (is) - és ezért tudom, hogy mi a lehetséges. A női magazinok szintjén tárgyalt témák pedig nem érdekelnek.


Egy koncentrált és kevés kémiai elemet tartalmazó hulladékból minden gazdaságosan és 100%-ig visszanyerhető - ez csak akarat kérdése! A lítium-ion akkumulátorok anyagai pedig nagyon drága fémek, tehát a gazdaságosság egyáltalán nem kérdéses.


A valós tudásnak csak egy kis része van fent a neten. Én az egyetemi éveim alatt még nem használtam internetet - ezért a linkjeidet keresd ki magad, mert az ilyesmi nálam fizetős szolgáltatás!

aug. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
41%

Mindkét oldalnak igaza van: az újrahasznosított lítium drágább, mint a bányászott. Mégis nyereséges az újhasznosító cégeknek ezzel foglalkozni. Ennek több oka van

: az aksikban a lítiumon kívül vannak drágább és ritkább fémek is. A kormányok támogatják az újrahasznosítást, sőt a cégeket kötelezik, hogy bizonyos százalékban újrahasznosított anyagokat használjanak, még ha az drágább is.


Viszont az, hogy valami anyagilag megéri, nem jelenti azt, hogy környezetbarát és hosszútávon globálisan fenntartható is. Ezt sokan összekeverik. Mert az újrahasznosítás folyamata nagyon energiaigényes és nem környezetbarát.

aug. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A koreai SungEel HiTech-cégcsoportnak sikerült először nagy mennyiségben visszanyerni a használt lítium-ion akkumulátorokból származó nyersanyagokat. A cég az akkumulátorok újrahasznosításán túlmutatóan aktívan támogatja a fenntartható, környezetbarát akkumulátor-újrahasznosítási technológiák használatát, valamint törekszik az akkumulátorokban lévő újrahasznosítható anyagok arányának növelésére is.


[link]

aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
57%

#17 Ennek a cégnek már ismerjük a valós tevékenységét:

[link]

Úgy az ötödik oldaltól érdemes nézni, hogy a megengedett határértékeket hány száz-, és ezerszázalékos mértékben lépik túl!

A honlapjukon persze az van, hogy tőlük aztán a környezetbe semmi sem kerül ki, és első az emberek védelme...

Az, hogy egyes startup cégek a gátlástalan profitszerzés miatt mit állítanak magukról, még nem írja felül a valóságot. Nincs 100%-os újrafelhasználás, nincs a bányászott nyersanyagokat még csak megközelítően gazdaságos visszanyerés.

aug. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Alex Fly ***** válasza:

@16: tegyük hozzá: MÉG drágább... Aztán ha majd kiépül az erre szakosodott iparág és nem 1-2 cég kísérleti eljárása lesz, akkor majd ennek is lemegy az ára.

De persze az sem biztos, hogy az akkumulátoroknál hosszabb távon marad a jelenlegi lítium-technológia...

aug. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
3: Kínában biztosan terjedni fog tovább
szept. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!