Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vörösréz huzalt, kb.1 mm...

Vörösréz huzalt, kb.1 mm vastagot kell valamilyen savban feloldanom áztatással. Mi az ami a hétköznapokban is elérhető erre a célra?

Figyelt kérdés

júl. 1. 18:59
1 2 3
 11/26 Zcom09 ***** válasza:
84%

Vékony drótnál az elektrolízis nem igazán opció, mivel azonnal felszakad és hátrahagy egy csopó elreagálatlan fémet.


Ilyen nagy felületnél valószínűleg sima sósav is bőven elég, csak kicsit tovább kell hagyni állni mintha peroxidot is használnál.

júl. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

19:59'

Nem, az elemi réz nem oldódik tiszta sósavban.


Levegő átbugyogtatással már inkább.

júl. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Instabil: véletlenül rosszul írtam, körülbelül 12 éve végeztem.

33%-,is.

júl. 1. 20:27
 14/26 A kérdező kommentje:
Vettem./a telefonom képernyője részben hiányos a típus meg mindent igyekszik átírni.../
júl. 1. 20:28
 15/26 Zcom09 ***** válasza:
76%

@12 igen, a réz nem oldódik sósavban. De ha elég ideig hagyod állni, oxigén passzívan is feloldódik a sósavba és oxidálja a rezet. Nem feltétlenül kell buborékoztatni csak "kicsit tovább kell hagyni állni". Valamint amint egy minimális oxidáció megkezdődött, a keletkező CuCl2 katalizálja a réz oldódását.


Persze ha a réznek nincs nagyon nagy felülete ez önmagában túl lassú, de ebben az esetben 0.1 mm drótról van szó.

júl. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

A cél: van egy - KONKRÉTAN leírom, hogy biztosan érthető legyen - kis üveg test amibe beleszorult egy 1 milliméter átmérőjű vörösréz huzal.

A "szorult" huzal hossza körülbelül 15 milliméter.


Kipiszkálni onnan nem lehet.


Egy épkézláb módszer jöhet szóba ha beledobom egy olyan folyadékba, ami lassacskán feloldja a huzalt.


Kérdés hogy mi legyen az?


Nyilván nem valami hétköznapi ember számára elérhetetlen vegyszer, hanem ami egyszerű.

júl. 1. 20:33
 17/26 Zcom09 ***** válasza:
100%

Amennyiben az üveghez nincs rögzítve semmilyen egyéb fém, ami szintén károsodna akkor ehhez sósav és hidrogén peroxid tökéletesen fog működni.


Sósav, vízőoldóként kapható. Hidrogén peroxid pedig fertőtlenítő szerként 3%-os oldatban található meg patikákban.

júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

De miért nem írod ki a teljes problémát, hogy ne kelljen feleslegesen találgatni? Hova van beszorulva az a 15 centinyi rézhuzal? Netán az orrlukadba? - mert nem mindegy!


Én egyszer elektrolitikus maratással szedtem le egy higanyos hőmérőről egy rágyógyult rézhüvelyt.

júl. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Arányokat esetleg lehetne írni?


Nem tudom fejből hány százalékos a háztartási sósav.


Az én hidrogén peroxidom még tiszta és 33%-os.

/ Manapság fodrászkellékes boltokban lehet venni 6 és 9 százalék körül de mind valami zselével kevert, direkt fodrász célra butítva/


Az üveg eleve nem vezeti az áramot.


Ehhez amit én szeretnék megoldani kizárólag a kb. 1 mm vastag, 15 mm hosszú vörösréz huzal "csatlakozik".


Úgy kell elképzelni mint egy szög ami beszorult egy fába és onnan kellene eltávolítani.

júl. 1. 20:47
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Sósavba Hyperol tabletta és már marathatod is.
júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!