Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikor fogják az önvezető...

Mikor fogják az önvezető teherautók kiszorítani a kamionsöfőröket?

Figyelt kérdés
A chatgpt kp 2045 jósol, szerintetek ez reális lehet?

jún. 25. 13:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%
Maradjunk annyiban, hogy a személyautók lesznek az elsők és csak aztán jönnek a kamionok.
jún. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
60%

De hát nem gond, a fenyőfás esetre egy kamionsofőrt alkalmazásban tartani (aki, amikor nincs fenyőfás, a bérszámfejtő szoftvert ellenőrzi), és ötszáz másikat meg már nem alkalmazni... Az is fejlődés még.

Ezt az érvet, hogy és majd akkor mit fog csinálni, már sok, azóta automatizált foglalkozás valamikori művelői mondták.

jún. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés amúgy precíz. :D :D :d Elképzelem, hogy az önvezető teherautók szorosan egymás mellett lassan előre gurulva szorítják ki a safjorokat. Hogy honnan, az még kérdés, de lehet, hogy a dunahídon keresztben. :D
jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%
Azért ez nem csak a technológia fejlettségen múlik. Szerintem sokkal később jön el ez a pillanat. Vegyük például a számítógépeket. Még így 3-4 évtized után sem állt át az összes cég elektronikus alapú dokumentációra.. Vagy a robot gyártosorokat.. Már simán lehetővé teszi egy jó ideje hogy teljesen ember nélküli gyártósorok működjenek.. mégis kellenek a szalagmunkások mert költséges az átállás. Az önvezető kamionoknál még elég kemény jogi mizéria is lesz. Az sem biztos hogy mi ezt meséljek.. azt meg fogjuk valószínűleg hogy láthatunk ilyet még egy kettő cég alkalmazni is fogja. De kiszorításról szó sem lesz nagyon sokáig.
jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
*megéljük (meséljük helyett... autocorrect)
jún. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A következő 20 évben ez biztosan nem fog megtörténni. Most nincs időm részletesen kifejteni, majd pénteken/hétvégén kifejtem.
jún. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#14 Én sokkal gyorsabb átmenetet vizionálok. Ha a szabályozás miatt olcsóbbak lesznek (mert mondjuk az ilyen kamionoknak kisebb lesz a biztosítása), vagy csupán amiatt, hogy az önvezető kamionnak nem kell pihenőidő, akkor a gazdasági előnyei pillanatokon (értsd éveken) belül ellehetetlenítik a hagyományos társaikat. Amit a #2 válaszomban írtam, továbbra is fenntartom, szerintem lesznek még emberi sofőrök, de már csak a kényes helyzetekben (városon belül) fognak beülni a vezetőülésbe. A kamionsofőr idővel egy helyi szolgáltatás lesz, az adott várost, annak környékét fogja ismerni, azon belül bárhová el fogja tudni vezetni, de a város határában kiszáll belőle és önálló útjára engedi a kamiont.
jún. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
57%

Pusztán műszaki szempontból 20 éven belül biztos hogy megoldható, mindere képesek lesznek. Viszont egyébb tényezők is vannak gazdasági társadalmi szempontok, egyébb nem várt körülmények.

Például műszaki, technikai szempontból,már kb 40 évvel ezelőtt megkezdődhetett volna az autok elektromos átálása, de társadalmi érdeklődés hiányába csak mostanában terjed.

jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!