Hogyan bővítsük, miképp toljuk ki tudáshatárunkat?
Erre Atis /tanulom magamnál & Somlai-Fischer Szabolccsal több videó is készült, de Ti mit alkalmaztok?
Mi jött be nektek?
Tanítják már közép, v. fősuliban?
Vállalati továbbképzésen részt vesztek? (van, ahol kötelező) és kipipáljátok, netán magatoktól is kerestek új ismereteket?
Alkalmazott-tudományhoz írtam, mert többnyire határterületek (is) késztetnek új tudományos kutatásra,
egyénileg is és általában a tudományos kutatásban.
Persze elfogadom, ha sokan EZT tagadják, az ő dolguk.
Röviden: kíváncsisággal. kicsit bővebben: folyamatosan, a dolgokat megértve, ha emberről van szó, a motivációt keresve.
Természetesen fontos az információforrás minősége. de mit sem ér, ha felületesen fogadjuk. Kampányszerűen nem lehet tudást bővíteni. De lehet egyes ismert témákban konkrét további vagy mélyebb ismeretet szerezni. A tudás piramisszerű. Ebből következik, hogy ha egy adott témában az alapokat, majd a következő fokozatot, és így tovább, nem szerezzük meg, akkor az a tudás sokat nem ér, bármikor kikezdhető.
Ismeretek szerzését nem lehet tanítani, mert mint tárgy, unalmas. Módszertant lehet, és ennek lényege az összes fokozaton való végighaladás: megismerés, megértés, beágyazás, alkalmazás (kűlönböző mélységben, szükség szerint).
Nem az a kérdés, ezt tagadják vagy sem. Hanem az, megalapozottan vagy sem. Rámondani bármire lehet, hogy hamis, de ezt bizonyítani, már csak komoly ismeretekkel lehet. Ha valamit megalapozottan cáfolnak, az nem az "ő dolguk". Azt tanítás céljából teszik. A tagadás nem egyéb, mint a másik bosszantása vagy önmagunk mutogatása.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!