Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hasznosnak tartod, hogy az EU...

Hasznosnak tartod, hogy az EU be akarja tiltani a földgáz üzemű fűtést, a gázkazánok forgalmazását?

Figyelt kérdés

A kérdés körüli állásfoglaláshoz tudni kell a következőket.

Magyarország lakossági fűtését a szénbányászat megszüntetése után földgáz alapokra helyezték.

Villamos áram termelő és elosztó rendszerünk többszörösen kisebb annál, mintsem a lakossági fűtést rátegyük. Számszerint >>> [link] És ebben nincs benne az e-autózási törekvés. Iszonyatos mértékű eszközfejlesztésekre lenne szükség.

Jelenleg 30-40 % áramimportra szorulunk. Ha meglesz a Paks-2, akkor a jelenlegi(!) fogyasztás importigényét fedezné, amíg a Paks-1-et be nem kellene zárni.

Lengyelországban az energiaellátás 80 %-a szénalapú.

Az energetikai ellátás tudományos igényű véglegesítésétől még messze vagyunk, sokféle megoldás fejlesztésén dolgoznak a kutatók. Például az atommeghajtású hajók komplett energiablokkját egyetlen daruemeléssel be tudják tenni. Például mobiltelefonba már csináltak olyan megoldást, ami az atomenergiát közvetlenül árammá alakítja (gőzturbina nélkül), 25 évre elegendő energiatartalommal.

Ugyanakkor legalább 10 év önellátásra elegendő földgáz vagyonunk van, amivel áthidalhatnánk a jelenlegi zöld tobzódási időszakot.

Lehetne még jónéhány ellenérvet felsorolni a zöld átállás megalapozatlanságához



máj. 18. 06:48
A kérdező szavazást indított:
Igen, mert a szén-dioxid kibocsátást minden erővel csökkenteni kell. Kerül, amibe kerül.
Nem, mert egyre több közlés van arról, hogy a szén-dioxid hatása eltörpül a természetes melegedési folyamatokhoz képest.
Nem, mert ha az emberiség azonnal visszaállna az ipari forradalom előtti szén-dioxid kibocsátási szintre, akkor is megint kellene 150 év a fordulathoz
Nem, mert az adófizetők pénzét az alkalmazkodás segítésére, és nem a téveszmék tévutakon át történő kergetésére kellene fordítani.
17 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
A kérdésem apropója >>> [link]
máj. 18. 06:50
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Ma már minden adott ahhoz, hogy pár év múlva értelmetlen legyen gázkazánokat telepíteni.

Amiket az elektromos hálózatról írsz nagy vonalakban megállják a helyüket. Szerintem (vélemény, nem tény) a hálózatot fel lehet arra készíteni arra, hogy a fűtési/hűtési rendszereket elsősorban hőszivattyúval valósítsák meg. Ehhez az erőműveket is a hálózatot is kell fejleszteni.

Az erőműveknek nem csak a darabszámát, hanem a hatásfokát is kell és lehet javítani.

A helyben égetett gáz hatásfoka és környezet terhelése is kedvezőtlen. A hőszivattyúk ugyan komplikáltabb, kevésbé megbízató, de a hatásfoka az év nagy részében kedvezőbb.

máj. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Gugu Gabor ***** válasza:
76%

"2025-től nem lehet állami támogatást fizetni, 2030-tól az új házak már nem épülhetnek gázkazánokkal, 2050-től pedig a régebbi épületeket is kibocsátásmentessé kell tenni."


Ezt a részt áttolvastad?

máj. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

"Jelenleg 30-40 % áramimportra szorulunk."

A szorulás az nem mindig baj, például az is jó, ha a vagina rászorul a hímtagra. Áramimportban azért van a szorulás, mert olcsóbb megoldás volt, mint az ócska erőműveinket felújítani, vagy eldózerolni és újakat építeni, még akkor is, ha a mire alapozva kérdés nem merülne fel, de felmerül. Így van ez a banánnal is, annak a termelését sem erőltetjük.

máj. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Én magamtól is átállok hamarosan hőszivattyúra, mert felébe/harmadába kerül a fűtés. Ha ez még kombinálva van egy komolyabb hőszigeteléssel is, akkor teljesen értelmetlenné válik a gázzal való fűtés. Ha még pályázatok útján minimális önerővel meg is megvalósítható, akkor mindenkinek jól felfogott érdeke. Még betiltani se kell. Azt meg letojom, hogy honnan lesz ehhez áram és a széndioxid se érdekel.
máj. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen de nem kéne évekig húzni. Ma be kéne tiltani télig meg van ideje mindenkinek megoldani.
máj. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha egyszer az a cél, hogy 20XX-re nettó CO2 semlegesek legyünk, akkor ez nyilván megkerülhetetlen. És nyilván 15-25 évvel a "betiltásuk" előtt az újak telepítését kell betiltani, hogy addigra már csak amúgy is cserélendő korúak legyenek.

"Magyarország lakossági fűtését a szénbányászat megszüntetése után földgáz alapokra helyezték."

Soha nem volt igazán szénalapú a fűtésünk. Fa+szén, később fűtőolaj, majd gáz volt az alap.

"Ugyanakkor legalább 10 év önellátásra elegendő földgáz vagyonunk van..."

És a gáz durván felét nem is a lakosság használja el, hanem az ipar, vegyipar, stb. Szóval van hova tenni azt a hazai gázt. Plusz van még 1-2 évtized 2050-ig.

máj. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Az elektromos energia tárolásának módszerei dinamikusan fejlődnek. Ebben hazánk is részt vesz a készülő akkumulátor gyárak telepítésével, amelyek ugyan kínai érdekeltségek többnyire, de jelenleg nem erről van szó.

A napelemek és az egyéb alternatív elektromos áramtermelő módszerek újra reneszánszukat fogják élni a közeljövőben, ha az energiatárolás megoldódik, illetve a hatékonyság annyira javul, hogy megoldottnak lesz tekinthető.

Onnantól kezdve bűn a szénhidrogének elégetése és sokan úgy ítélik meg, hogy már jelenleg is az.

máj. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

"Az elektromos energia tárolásának módszerei dinamikusan fejlődnek."

Gyakorlatilag az igény 0 %-áról eljutott a fejlődés a 0,00001 %-ára.

máj. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezek a válaszok a klímhisztériára felépített gyártók lobbereinek az agymosásából származnak. Összemossák a családi méretekbeli előnyöket az állami teherviseléssel. A napelemet, a szélkereket oda találták ki, ahová a hálózati áramot gazdaságtalan(!) odavezetni. Ebben a német gazdaság már megbicsaklott. Többek között >>> [link] A bődületes akkumulátor beruházás legfeljebb egy nap fogyaszatási igény áthidalására elegendő. Csak szerencséjükre jött a háború, és arra rá lehet fogni mindent.

A hőszivattyú ott jó megoldás, ahol eddig(!) is árammal fűtöttek, mert a fűtési költséget jó esetben harmadára csökkenti. A lakossági fűtés gázról áramra terelése Magyarországon az elektromos hálózat 16 GW-al történő megemelését követeli meg. Ami a háromszorosa a jelenlegi beépítettségnek. Ha ez mind hőszivattyúval történne, akkor csak(!) meg kellene duplázni a jelenlegi képességet. Ami azt jelenti, hogy a villanyoszlopok kivételével minden berendezést kétszer nagyobbra kellene kicserélni(!).

A szén-dioxid mizéria egy elkapkodott téves következtetés politikai vallássá emelése, Margaret Thatcher által, a bányász sztrájkok leverése érdekében.

A zöld átállás programjának tudománytalan voltát a Professzorok Batthyány Köre megvitatta az illetékes kormánygépezet jelenlétében >>> [link] Azonban a lobberek "hangja" sokkal erősebb a laikusok fülében.

Néhány, a reális tárgyalásokat összegyűjtő oldal:

[link]

[link]

[link]

[link]

máj. 19. 05:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!