A vastüdő és a lélegetzető gép esetében mik az előnyök hátrányok?
A vastüdőben szabadon van a tested és a fejed is, a nyakadat kivéve, tehát majdnem normálisan beszélhetsz. A lélegeztetőgépnél viszont egy cső van lenyomva a torkodon, ami hosszú távon elviselhetetlenebb.
Ha lebénultak a légzőizmaid, akkor ilyen berendezések használata nélkül nem maradhatsz életben. Szerencsére ma már kevesen szenvednek ilyen bénulásban, mert gyógyítani tudják az ehhez vezető betegséget.
Nem értem mert ahogy utánaolvasgattam csak hátránya van a "csövet a tudőbe" lélegeztetésnek a vastüdővel szemben.
A csöves lélegeztetés eléggé megterheli a szervezetet.
Csak altatásban végzik aminek szintén negatív következményei vannak.
Nem lenne pl. több covidos túlélő ha vastüdőt visszahoznák a gyógykezelésbe?
A vastüdő az egyébként egészséges, de légzőizom bénulásban szenvedő ( egykori poliós bénulások) kezelésére jó.
A tüdő betegsége, vagy más kórfolyamat miatt, a saját gázcseréjét önállóan fenntartani nem tudó beteg embert, a mai, sokkal személyre szabottabb, de invazívabb( cső) lélegeztetési móddal lehet életben tartani.
Azt sem értem, hogy a vastüdő alkalmazásakor a mellkast meg kell nyitni ?
Másképp a kissebb belső nyomás, hogyan fejtené ki hatását?
Dehogy kell. Ha lemerülsz a víz alá, akkor egy mélységen túl már nem leszel képes légköri nyomású levegőt lélegezni, mert túl nagy a téged körülvevő víz nyomása. (Ezért használnak a búvárok magasnyomású gázpalackot.)
Na most, ez így van fordítva is, tehát ha a test körül csökkentjük a nyomást, akkor az orron keresztül (ami kívül van a vastüdőn), beáramlik a levegő a tüdőbe, azért, hogy kiegyenlítődjön a nyomás. Majd megnöveli a gép a légkörinél nagyobbra, és így távozni tud (kilégzés). Ez a ciklus ismétlődik.
Kérdező - a neten találsz egy magyar riportot az utolsó vastüdős és nemrég elhunyt Dallasi férfiról.
A készülék tetején levő manométer jól bemutatja a nyomásviszonyokat. A tartály lezárásakor valamilyen visszacsapószelep elengedi a túlnyomást, és a membrán így automatikusan a légkörinél alacsonyabb pulzusokkal szívogatja a páciens mellkasát.
Engem leginkább az lepett meg, hogy évtizedekig senki se vette valamelyik vidéki fősuli gépész tanszékén a fáradságot arra a triviális feladatra, hogy egy minőségi és zajmentes mechanikát (max. 20 dB zajszintel) konstruáljon a páciens életminőségének a javítására. Én tutira megőrültem volna a gép állandó zajától!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!