Létezik ilyesmi? Nekem nem sikerült alkalmazni életemben a legegyszerűbb matekot se. Ez azt jelenti, hogy egyedül vagyok?
Nem vagy egyedül .
A matematikát tervszerűen tanulhatatlanná, megérthetetlenné bonyolították.
A matematika görög szó.
A magyar ezt a tudományágat Mennyiségtannak nevezi.
A mennyiségek meghatározása alapvető az emberek közötti megértéshez.
Az alapvető mennyiségtan egyszerű : Összeadás , kivonás, szorzás, osztás.
Ez egyszerű, de ezután egy csomó önkényes hülyéskedést is elkezdtek matemetikának nevezni. És jó sok pénzért jó sokan elszórakoznak ezzel, de ezeknek már nem sok hasznuk van a hétköznapi életben.
Egy egy számjegyekből álló összeadást azt csak el tudsz végezni, például,
hogy 5+5=9. Jajj nekem sem megy, azt hiszem inkább 10.
A matematika tananyagnak meg valóban egy része a hétköznapi életben nem szükséges és inkább amolyan "edzésnek" jó. Meg akinek jól megy annak akár a munkájában is szüksége lesz rá. Néhány dolog tényleg kellhet: egy ház vásárlásánál vagy eladásánál a négyzetmétereket ki kell tudni számolni, vagy kiszámolni, hogy havonta mennyi költőpénzt tudunk félretenni és mennyi az egyéb megélhetés. De minden tényleg nem kell, ez igaz. Mondjuk nem tudom jelenleg matekból miket tanítanak, mert nem most végeztem a sulival. ☺
És azzal nem vagy egyedül, hogy a matek nem volt erősséged és akár túl gyorsan el is felejtetted amiket tanultál. Szóval valóban létezik ilyesmi.
Érdemes elolvasni:
„A nyugati tanárok Ázsiába kerülve meglepődnek, hogy mennyire aprólékosak a magyarázatok. A matematikában, természettudományban nagyon pici tudásegységekre bontják le a tananyagot, részletesebben, mint ahogy a nyugati pedagógiákban szokás. Kicsit didaktikusabban is, emiatt talán kevésbé kreatívan is. De könnyebb a megértés, a gyerekeknek mindig csak kis lépéseket kell megtenniük, nincsenek olyan nagy logikai ugrások, mint nálunk”
@3
Igy van!!!, de a 4 alapművelet is túlragozva...:-))) Nekem szorzás- osztás=összeadás-kivonás.
Valamikor kérdeztem egy építészmérnököt milyen matekot használnak?
a válasz angolul:
középiskolai, de nagyon ritkán egyetemi-matekot is
A matematikát márpedig használod minden nap, még akkor is, ha letagadod. “A probléma megoldás a leg emberibb tevékenység” (id.: Pólya György: A gondolkodás iskolája), márpedig a probléma megoldás matematikai logikát követel, még a legegyszerübb is.
A dolgok csoportosítása is matematika (halmazelmélet), de amikor kiszámolod mennyit kell visszakapj a pénztárostól, akkor is matekot használsz (algebra), de amikor házat vagy csak kocsibeállót tervezel építeni ott is kötelezöen használod a matematikát (geometria).
Én személy szerint nap mint nap használom tudatosan és közel sem állítanám, hogy olyan förmedmény, mágikus hancúr, mint a 3. válaszoló véleménye.
Szerintem tök érdekes, hogy rengeteg problémát meg lehet oldani sokkal bonyolultabb eszközökkel, mint az általános és középiskolában tanultak és mindig ugyan azt az eredményt adják (természetesen sokkal nehezebb jellegü feladatokra is alkalmazhatók ezen módszerek, olyanokra, amire az egyszerübb módszerekkel már nem lehet megoldást találni).
Tehát sajnálom azt, akinek rossz matek tanárral volt dolga, ettöl függetlenül az egyik legszebb tudománynak tartom, mert véleményem szerint a matematika az felfedezés, a természet nyelve, ha szabad így fogalmaznom.
@7
Logikai-Ugrás csak a libcsi demokratáknál létezik!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!