Minden egyre rosszabb minőségű és egyre kevesebbet tart. Minek köszönhető ez?
Visszafejlődés van folyamatban?
60-as években például volt Saturn rakéta és Holdra szállás ( ha igaz), most meg még a saját gravitációs mezejét sem tudjuk elhagyni a földnek
Ez kérdezőnk két külön téma...😊
Ilyenkor mindig kimarad valami a közlésekből (úgy vágják meg). Nem volt sokáig Holdig is elegendő utast vivő rakéta, de Marsig kisebb terhet vittek elég sokat, sőt szinte már rutinból csinálják a Mars járókat. Másik az, hogy nem mindegy egy közlésben, hogy csak "nincs a Holdig embert juttató mai technológiánk", vagy az, hogy ezt későbbre tervezik. Érted a különbséget.
A termékek minősége pedig teljesen más témakör... A gyártóknak nem érdeke, hogy 10 évente vagy akár 20 évente vegyenek egy bizonyos dolgot az emberek, mert az rendkívül kis bevétel lenne. E helyett van változóbb divat és tönkrement dolgok. Általában azt szokták mondani, hogy a minőség nagyon drága, de ez nincs így csak a legfelsőbb kategóriában. Egy olcsó elemlámpa is simán működhetne akár 20 évig is, mert annyira egyszerű elemekből áll, mégsem teszi (tapasztalat 😊).
"most meg még a saját gravitációs mezejét sem tudjuk elhagyni a földnek"
MIVAN? Egy kicsit olvasgass már. A NASA keményen dolgozik az Artemis-programon, amivel készül visszamenni, egy személyzet nélküli próbarepülés is volt már 2022-ben, Artemis 1. Jövőre van beütemezve egy személyzettel ellátott Holdkörüli út (Artemis 2) és 2026-ra egy Holdraszállás (Artemis 3).
A kínaiak szintén ezerrel dolgoznak a Holdraszálláson, náluk is volt már személyzet nélküli landolás/visszatérés, 2030-ig pedig embert is küldeni akarnak.
Mindemellett sorra küldik kifelé a különböző űreszközöket. Robotok a Marsra, szondák a kisbolygóövön túli bolygókhoz és holdakhoz, stb.
Miről beszélünk végülis?
A termékek minőségéhez:
Van egy 1936-os rádióm. Minimális javításokkal a mai napig működik. Akkoriban énekelték, hogy: Havi 200 pengő fixel ma egy ember könnyen vicel..
A rádió 500 pengő volt.
10 éve vettem egy rádiót 7000 forintért. Tönkrement.
Ha 1,5M forintért vettem volna egyet, az valószínűleg sokáig működött volna.
Nagyon sok termék azért silányabb, mert sokkal olcsóbb, mint amihez hasonlítjuk. Itt az árát munkaórában és nem pénzben érdemes számokni
#4 A mai dolgok nem azért mennek tönkre hamar mert bénák vagyunk elődeinkhez képest, hanem azért mert szándékosan olyanra csinálják hogy tönkremenjen. Ha minden évtizedekig bírná, a fogyasztói társadalom hamar tönkremenne.
Persze ez nem mindenre igaz, pl a rakéták esetében nem fenyeget az a veszély egyelőre hogy nem kellesz újat venni
Nincs visszafejlődés, fejlődés van. ennek hatására sokkal többen sokkal gyorsabban gyártanak használati dolgokat. Az ember azonban ettől nem eszik többet, nem egyéb holmiból sem kell neki több, mert ilyen a biológiája. És mivel verseny van, sokkal gyengébb minőséget gyártanak, hogy az egyensúly helyreálljon. A fogyasztásban, a termelésben, a jövedelemben, egyszóval a gazdaságban. Ez azért van így mert a felmerülő problémát egyelőre másképp nem tudják kezelni.
A gyártás már olyan gyors, hogy egyes helyeken "hibaelőállító" mérnököt alkalmaznak. Az a feladata, hogy valamely lényeges alkatrész éppen a szavatossági idő lájárta után menjen tönkre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!