Az optikai ékszereket( kő, zafírüveg), nálánál puhább anyaggal polírozzak, nem?
"Egy ékkkonek nagyon simának kell lennie."
🤔
Hát - az agytekervényeidnek is...
Látom valaki nagyon sokat foglalkozik a keménységekkel. :)
Első talán, hogy nincs olyan, hogy "optikai ékszer". Minden ékszer dekoratív funkcióra készül. A felhasznált anyagok között - és talán erre céloztál - vannak átlátszóak (drágakövek, ásványok, üveg, műanyag) és nem átlátszóak is (fémek, kagyló, elefántcsont, stb).
A csiszolás alapvetően a durvább szemcsemérettől indul és halad az egyre finomabb szemcseméretig, aminek a végpontja a tükörpolír szemcsemérete és végleges felület.
A szemcsék általában a csiszolt és polírozott anyagtól keményebbek, de ez nem szükséges, ha nagy fordulatszámról és koptatási mennyiségről van szó, mivel hosszú távon minden anyag kopással rendelkezik.
Például középkori és ókori kő lépcsők a sok használattól homorúra koptak, pedig bőr lábbeliket használtak, de ez nyilvánvalóan függ a használat tényleges mennyiségétől és a kőzet keménységétől is.
Pisai ferde torony lépcsője (építkezés évei 1173–1372):
A Kínai nagy fal:
És véletlenszerű példák úgy hirtelenjében:
Ókori római lépcsői:
Ókori görög:
Ókori Egyiptom
Machu picchu
És még olyan léptékben is van kő kopás egy puhább és lágyabb anyagtól, mint a víz, amire jó példa a méretes Grand amit a Colorado folyó vájt ki.
A csiszolás vagy polírozás esetén is tervezik a költséghatékonyságot, mint csiszolási idő / szemcseméret / eredmény minősége / csiszolóanyag költsége / össz ára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!