Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit kezdjek vele, ha magas az...

Mit kezdjek vele, ha magas az iq-m? 138-142 mensa szerint.

Figyelt kérdés

Voltam hivatalos teszten és ezt az eredményt kaptam. A probléma megoldó képességem valóban nagyon gyors, a logikám is, de mást nem veszek észre. Fejben nem számolok kiemelkedően jól, és tanulási és összpontosítási gondjaim vannak szerintem.

Orvosnak tanulok, de nagyon lassan haladok, nehezen veszem rá magam a tanulásra, lusta vagyok, és főleg magolok, gyorsan elkalandozok.


Nem tudom még, hogy be tudom-e fejezni az egyetemet, de sokat gondolkozom rajta, hogy az élet mely részén lehetne előny a magas iq?


jan. 9. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Semmit ne kezdj vele és a fene jó sorodban ne nyafogj!


Ha tényleg intelligens vagy akkor rá fogsz jönni a helyes magatartásra. Tanulj és igyekezz elvégezni az egyetemet, ha már felvettek oda. Az orvosihoz köztudottan inkább szorgalom szükséges és nem kimagasló intelligencia.

jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Én a helyedben csináltatnék magamnak egy pólót, amin szerepelne a „kimagasló” IQ értékem. Ja, meg kinyomtatnám és bekereteztetném a kiértékelő lapot is… :D
jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Lehetőleg ne mássz fel rá, mert onnan már nagyot lehet esni!

Ezek a tesztek egyébként azt mérik, hogy arra a megoldásra amit a legtöbb ember helyesnek gondol milyen gyorsan jössz rá. Viszont semmit nem mond arról, hogy az unalomig ismert megoldás helyett fel tudsz-e mutatni valami újszerűt, innovatívat, ki tudsz-e törni azokból a szabályrendszerekből, amik a legtöbb ember gondolkodását gúzsba kötik.

Ráadásul még lusta is vagy... Nem lesz könnyű életed.

jan. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Semmit sem jelent. Volt egy csodagyerek, akinek 192 I.Q-ja volt a Mensa szerint. Bemutatták a friderikusz showban is. Tudod mi lett belőle? Hát, semmi. Még egy vidéki gyenge fősuliról is kibukott
jan. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

a Mensa HungarIQa tesztje vagy azt mondja, hogy a felső 2%-ba tartozol (130+ Iq) vagy azt, hogy a felső 1%-ba tartozol (135+ Iq).


olyat nem mond, hogy 138-142, mert ilyen tesztjük nincs.

jan. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Barnabas333 ***** válasza:
73%

Logikai és startégiai játékokban jó leszel, próbáltad a sakkot?

Mert ha az nagyon megy, elmehetsz versenyezni.

Nekem is jó az iqm-de nem kimagasló, nem görcsölök rá, élem az életem.

jan. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

#4: Gyerekeknél nem ritkák a kilengések, ott ugyanis a mentális életkor, és a tényleges életkor hányadosából számolják. Ezzel csak az a bökkenő, hogy a szellemi fejlődés egyénenként eltérő lehet. Lehet, hogy valaki 10 éves korában fejlődik annyit, mint más 3 év alatt, utána meg 4 év alatt fejlődik annyit, mint más 1 év alatt. Ezért nincs sok értelme gyerekkorban IQ-t mérni, mert az kb. 16 éves korig nagyon durva kilengéseket mutat. Ezt persze a MENSA-nál is tudják, de mivel egy-egy "csodagyerek" nagyon nagy marketingértékkel bír, ezért ezen esetekben meg szoktak feledkezni erről. ;-)


A magas IQ egyébként nem jelenti azt, hogy könnyen is tanulsz, sem azt, hogy szorgalmas vagy, és végképp nem jelenti azt, hogy minden érdekel, sem azt, hogy mindenhez értesz. IQ-tól függetlenül én átghondolnám a helyedben, hogy tényleg ezen a pályán akarsz maradni?

Emellett a tanulási technikádon sem ártana fejleszteni.


#6: A sakk pont nem jó erre, ott ugyanis az intelligencia mellett komoly szerepe van a térlátásnak, mintafelismerésnek, és a szorgalomnak is. A Fischer-sakkban jobban érvényesül a logika szerepe, de a "sima" sakkban rengeteg "lexikális" anyag van, amit meg kell tanulnod, különben hátrányban leszel az ellenféllel szenben. Hogy mást ne mondjak: megnyitáselmélet.

jan. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismereteim és tapasztalataim szerint magas IQ-val rendelkező emberek teszik a dolgukat, és nem szoktak e tulajdonságukról beszélni. Megbeszélni pedig végképp nem.
aug. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!