Mit kezdjek vele, ha magas az iq-m? 138-142 mensa szerint.
Voltam hivatalos teszten és ezt az eredményt kaptam. A probléma megoldó képességem valóban nagyon gyors, a logikám is, de mást nem veszek észre. Fejben nem számolok kiemelkedően jól, és tanulási és összpontosítási gondjaim vannak szerintem.
Orvosnak tanulok, de nagyon lassan haladok, nehezen veszem rá magam a tanulásra, lusta vagyok, és főleg magolok, gyorsan elkalandozok.
Nem tudom még, hogy be tudom-e fejezni az egyetemet, de sokat gondolkozom rajta, hogy az élet mely részén lehetne előny a magas iq?
Semmit ne kezdj vele és a fene jó sorodban ne nyafogj!
Ha tényleg intelligens vagy akkor rá fogsz jönni a helyes magatartásra. Tanulj és igyekezz elvégezni az egyetemet, ha már felvettek oda. Az orvosihoz köztudottan inkább szorgalom szükséges és nem kimagasló intelligencia.
Lehetőleg ne mássz fel rá, mert onnan már nagyot lehet esni!
Ezek a tesztek egyébként azt mérik, hogy arra a megoldásra amit a legtöbb ember helyesnek gondol milyen gyorsan jössz rá. Viszont semmit nem mond arról, hogy az unalomig ismert megoldás helyett fel tudsz-e mutatni valami újszerűt, innovatívat, ki tudsz-e törni azokból a szabályrendszerekből, amik a legtöbb ember gondolkodását gúzsba kötik.
Ráadásul még lusta is vagy... Nem lesz könnyű életed.
a Mensa HungarIQa tesztje vagy azt mondja, hogy a felső 2%-ba tartozol (130+ Iq) vagy azt, hogy a felső 1%-ba tartozol (135+ Iq).
olyat nem mond, hogy 138-142, mert ilyen tesztjük nincs.
Logikai és startégiai játékokban jó leszel, próbáltad a sakkot?
Mert ha az nagyon megy, elmehetsz versenyezni.
Nekem is jó az iqm-de nem kimagasló, nem görcsölök rá, élem az életem.
#4: Gyerekeknél nem ritkák a kilengések, ott ugyanis a mentális életkor, és a tényleges életkor hányadosából számolják. Ezzel csak az a bökkenő, hogy a szellemi fejlődés egyénenként eltérő lehet. Lehet, hogy valaki 10 éves korában fejlődik annyit, mint más 3 év alatt, utána meg 4 év alatt fejlődik annyit, mint más 1 év alatt. Ezért nincs sok értelme gyerekkorban IQ-t mérni, mert az kb. 16 éves korig nagyon durva kilengéseket mutat. Ezt persze a MENSA-nál is tudják, de mivel egy-egy "csodagyerek" nagyon nagy marketingértékkel bír, ezért ezen esetekben meg szoktak feledkezni erről. ;-)
A magas IQ egyébként nem jelenti azt, hogy könnyen is tanulsz, sem azt, hogy szorgalmas vagy, és végképp nem jelenti azt, hogy minden érdekel, sem azt, hogy mindenhez értesz. IQ-tól függetlenül én átghondolnám a helyedben, hogy tényleg ezen a pályán akarsz maradni?
Emellett a tanulási technikádon sem ártana fejleszteni.
#6: A sakk pont nem jó erre, ott ugyanis az intelligencia mellett komoly szerepe van a térlátásnak, mintafelismerésnek, és a szorgalomnak is. A Fischer-sakkban jobban érvényesül a logika szerepe, de a "sima" sakkban rengeteg "lexikális" anyag van, amit meg kell tanulnod, különben hátrányban leszel az ellenféllel szenben. Hogy mást ne mondjak: megnyitáselmélet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!