Az áramszünet biztos izzó honnan tudja, hogy áramszünet van, vagy lekapcsoltam?
...hát én ezt nem venném meg...
Nem tudom, miként állapítja meg, hogy áramszünet van és hogy gondolják a kapcsolását ilyenkor, de vagy nem csereszabatos egy normál E27 foglalatú izzóval, vagy lennie kell valami másnak, amivel bekapcsolod.
...viszont azt írja, 15W-os.
LED-ben egy 15W-os lámpa elég erős fényt ad, bár ránézésre ők inkább 15W normál izzónak megfelelő fényre gondolnak.
Állítólag 2200 mAh akkumulátor van benne, ha ezzel a 2.2 Ah-val és 3.6V-tal számolok, akkor 7.9 Wh-t tud eltárolni.
Nyilván 15W-ot kevesebb mint 32 percig lenne képes kiszolgálni.
Azt írják, 4 órát működik akkuról, ez azt jelenti, valamivel 2 W alatt lehet a teljes fogyasztása (15 W helyett), fénykép alapján inkább ez lenne hihető.
Ha ezen túljutottunk, 6400 K színhőmérsékletet ír rá (fényerő nem lehet, az lm/lumen lenne).
Ez valami nagyon haszontalan UFO-szerű fény, nagyjából ezt szokták tudni a 3 mm-es alap LED diódák.
Nem mellékesen el tudom képzelni, hogy ilyen vacak lámpatestbe tényleg ilyen LED-eket pakoltak bele.
Semmilyen szempontból nem látom ezt a lámpát jónak, minimum ellentmondásosak az adatok, leginkább átverésszagú termék.
Nem venném meg.
Egy funkciót kinéznék egy ilyen lámpából, amit akár el is hinnék, de akkor rossz a leírás.
Ha ez vészvilágítás funkciót csinál, vagyis nem világít, amíg tápot kap, a táp megszűnésekor (pl. áramszünet) pedig világít 4 órát, akkor ez egy kicsivel 2W alatti, vészvilágításra alkalmas akkumulátoros eszköz lesz.
Ha ezt beteszed a normál izzó helyére, kapsz egy normál használatra nem igazán alkalmas ufo-fényforrást, ami pont ellenkezőképpen fog működni a kapcsoló állásával. Amíg fel van kapcsolva, addig tölt és nem világít, amíg le van kapcsolva, addig világít és meríti a belső akkumulátort (max. 4 óra időtartamra).
Ha ezt írnák a leírásban, azt el tudnám hinni.
sehogy.
normál foglalatba csavarva normál izzóként működik, csak közben tölti az akkumulátorát.
ha áramszünet van, akkor külön be tudod kapcsolni. (valószínűleg azzal a műanyag foglalattal, ami a képeken van)
Amit belinkeltél, annak az adatai és leírása valóban nem egyértelmű, és az ára is gyanúsan alacsony, ahhoz képest, hogy 15 W-os és még tartalékvilágítás(?) is van benne. Nekem ilyen van:
Ha a kapcsolóval kapcsolom ki, akkor nem világít, ha kihúzom a konnektorból, vagy kicsavarom a foglalatból, akkor kisebb fényerővel, de tovább világít. Áramszünet esetén három SMD LED világít az akkumulátorról. Az ebben levő akkumulátor 0,1 Ah-s, kipróbáltam valóban kb. 2 óra hosszat képes világítani. Ha kiveszem a foglalatból, akkor világít, de, ha hozzáérintem a fázist (csak a fázist, a nullát nem) valamelyik érintkezőjéhez, akkor elalszik. Hogy mi a működési elve, nem tudtam rájönni, talán, majd, ha tönkremegy és szétszedem kiderül valami.
#5 - fúha - ez aztán a szemétgyártás magasiskolája!
😱
Akkumulátort beletenni egy amúgy is szarul hűtött LED-körte nyaki részébe a forró tápegység mellé - ehhez tényleg gátlástalanság szükségeltetik.
🤢
A legoptimistább becslés szerint is három hónap múlva kidobós lesz a cucc!
😡
6
Ránézésre megállapítottad, hogy forró a tápegység, nagyszerű. Akkor elárulom neked, hogy már több, mint három éve működik.
#9 - nem vagyok látnok, csak jól értek a kérdéses technikához.
Pontosan tudom, hogy milyen körülmények kellenek egy lítiumakkumulátornak, hogy kibírjon valamit. Pontosan tisztában vagyok azzal is, hogy mennyire melegszik a linkelt konstrukció attól a felvett 6 wattól, melynek maximum 20%-a távozhat fény formájában.
Az eredeti kérdésre is van tippem, csak mivel nem szeretek találgatni, így még nem válaszoltam rá - de most megteszem:
A kérdéses "ficsőr" a legnagyobb valószínűséggel vagy a hálózati brumfeszültséget detektálja és/vagy figyeli, hogy egy helyi nagyfrekvenciás oszcillátor teljesítménye mennyire szökik meg a hálózat felé.
Az egypólusú kapcsoló nem szakítja meg a hálózati brumfesz felharmonikusait, hisz hiába szakítja meg a fázisvezetéket, az egyéb irányból még áthat a nullvezetőre. Áramszünetkor viszont elektromos szempontból teljesen elcsendesül a vezeték.
😊
Még egy módszer a bekapcsolt állapot érzékelésére:
A mai filléres mikrokontrollerekkel nagyon egyszerűen meg lehet valósítani egy kábelradar funkcióját. Így egész egyszerűen elég vizsgálni, hogy a készülékre kötött hálózati vezetéken milyen távolságról történik meg a kibocsájtott nagyfrekvenciás impulzus erőteljes reflexiója. Ha ez a távolság már pl. már meghaladja a 6 métert, akkor azt a készülék úgy veszi, hogy elment az áram és világítania kell az akkumulátoráról.
😎
„Pontosan tisztában vagyok azzal is, hogy mennyire melegszik a linkelt konstrukció attól a felvett 6 wattól, melynek maximum 20%-a távozhat fény formájában.”
Na, mennyire melegszik, pontosan hány fokos? Kívül megérinthető kézzel vagy nem? Hiába szövegelsz, a lámpa napi szinten néhány órát használva, három éve működik egy asztali lámpában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!