Programozást miért soroljak matematika egyik ágazatába?
1/12 anonim válasza:
2023. szept. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 A kérdező kommentje:
3/12 anonim válasza:
2023. szept. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 A kérdező kommentje:
Mert már nagyon régóta önálló tudomány területnek számít. Az, hogy "technikai okok miatt" az 1970-es 80-as(és talán még a 90-es de abban nem vagyok biztos) években volt olyan képzés, hogy "programozó matematikus" az azért volt, mert magyarországon még nem volt elég önálló a tudomány, hogy egy teljes szakot (kart) megtöltsön az egyetemen, és a matematikusok "fogadták be" őket. De a mérnököknél is volt programozó képzés. Ez akkoriban egy egyszerű oktatáspolitikai (technikai) kérdés volt. De nem a matematika része, használ sok matematikai módszert úgyanúgy mint a biológia, kémia, fizika, pszichológia. Ilyen erővel a pszichológia is a matematika része?
2023. szept. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
Ha ezt a könyvet megérted, akkor megkapod a választ:
[link]
2023. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
A programozásnak az a kapcsolata a matematikával, hogy a számítógépeket eredetileg matematikai problémák megoldására találták fel és az informatika korai úttörőinek többsége matematikus volt eredetileg (pl. Alan Turing, Neumann János, Claude Shannon hogy csak a leghíresebbeket említsem). De ma már önálló tudományterület, és igazán mélyreható matematikai ismeretekre csak azoknak a programozóknak van szükségük, akik kifejezetten matematikai jellegű problémákkal foglalkoznak (pl kriptográfia, adattudomány, számításelmélet).
Hasonlóképp például a pszichológia alapítói szinte mind orvosok voltak, de ma már a pszichológiát önálló diszciplínának tekintjük, nem pedig az orvostudomány részének. Nyilván ma is vannak az orvoslással átfedő aspektusai és részterületei (pl klinikai pszichológia), de a mai pszichológusok nagy többsége nem orvos, ahogy a programozók többsége sem matematikus.
2023. szept. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
A legelső programokat, számítógépeket matematikai számításokra használták. Matematikusok programozták be a gépeket egy vezérlőasztalnál, hogy elvégezzék a szalagon lévő műveleteket. Másfelől a mai napig szerves része a matematika a programozásnak... Lásd veremautomaták, reguláris kifejezések, nyelvtan. Ezek nélkül nem működnének a fordítóprogramok.
2023. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
Ma már nincs sok köze a programozásnak a matekhoz abból a szempontból, hogy nem szükséges komolyabb matematikai előképzettség hozzá. Egyedül a logika az, ami elengedhetetlen, de az inkább készség. Viszont annyi összefüggés van, hogy általában aki jó matekból, az a jó programozásból is, mert hasonló gondolkodásmódot igényel. Na meg persze vannak a programozásnak is olyan szakterületei, ahol kell a matematika, pl. ha grafikus engine-t akarsz fejleszteni.
2023. szept. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
Ahogy 9-es is írja, legtöbbször a logika köti össze a kettőt! perze vannak olyan esetek, amikor már a matematika elengedhetetlen eszköz pl. sin, cos. Ilyenekkel általában az ember akkor találkozik, ha valamilyen "különleges, nem megszokott, vagy magasabb szintű".
Pl. ez a YouTube videó is ezt mutatja (példa):
https://www.youtube.com/watch?v=p09i_hoFdd0
2023. szept. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: